هزاران تن از مخالفان دولت چپ‌گرای ونزوئلا با درخواست آزادی رهبران اپوزیسیون به سمت زندان‌ها راهپیمایی کردند. معترضان تاکید داشتند که آنها زندانیان سیاسی در این بحران مرگبار ونزوئلا هستند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ این تازه‌ترین دور از اعتراضات در یک ماه اخیر است که به گفته دادستان‌ها، طی آن ۲۸ تن در جریان درگیری پلیس با معترضان ضد دولتی کشته شدند.

تجمع اعتراضی روز جمعه با فریادهای "آزادی، آزادی" در نزدیکی زندان "رامو ورده" در حاشیه کاراکاس انجام شد. این زندان محل حبس اکثر زندانیان سرشناس از جمله لئوپولدو لوپز، رهبر حزب اراده مردمی است. لوپز سال ۲۰۱۴ به اتهام تحریک به خشونت در اعتراضات ضد دولتی، به ۱۴ سال حبس محکوم شد.

بیش از یک ماه است که ونزوئلا شاهد اعتراضات مرگبار و ناآرام است. اپوزیسیون تحت رهبری راست‌میانه خواستار برگزاری انتخاباتی برای عزل نیکولاس مادورو،‌ رئیس‌جمهوری ونزوئلاست.

آنها معتقدند که مادورو مسئول بحران اقتصادی است که به کمبود مواد غذایی، دارویی و سایر کالاهای اساسی منجر شده است.

همسر لوپز به خبرنگاران در نزدیکی زندان گفت: آنها نمی‌گذارند ما لئوپولدو را ببینیم... یک ماه است از او خبری نداریم. آنها می‌گویند که او به عنوان تنبیه به انفرادی رفته است. تمام زندانیان سیاسی را آزاد کنید.

گروهی دیگر از حامیان اپوزیسیون ونزوئلا هم به سمت زندان دیگری در حومه کاراکاس حرکت کردند. برخی هم در نزدیکی مرکز اطلاعاتی بازداشتی‌ها در کاراکاس تجمع کردند. اعتراضات مشابهی در سایر شهرها هم برگزار شد.  

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج