بر اساس اعلام مقام‌های افغانستان دست کم ۴۵ شبه نظامی داعش در این کشور در جریان عملیات‌های پاکسازی علیه این گروه تروریستی در استان ننگرهار کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری خامه پرس، وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد، در جریان عملیات‌های پاکسازی و حملات هوایی علیه مواضع گروه تروریستی داعش در منطقه "آچین" در استان ننگرهار ۳۶ تن از شبه نظامیان این گروه کشته شدند که یکی از رهبران این شاخه که مسئول ارتباطات آن بود نیز کشته شد.

پنتاگون اعلام کرد، رهبر داعش در افغانستان احتمالا در چند روز اخیر در جریان عملیات در شرق این کشور کشته شده باشد. عملیاتی که در آن دو سرباز آمریکایی کشته شدند در حالی که هنوز تحقیقات درباره علت مرگ این دو سرباز ادامه دارد.

جف دیویس، سخنگوی پنتاگون اظهار داشت، حدود ۵۰ سرباز آمریکایی و ۴۰ نظامی از نیروهای ویژه آمریکا عصر چهارشنبه به صورت هوایی به منطقه‌ای در نزدیکی مقر رهبر داعش در ننگرهار منتقل شدند؛ جایی که از سوی عبد الحسیب که پنتاگون او را رهبر داعش در افغانستان می‌داند،‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در عین حال یک تونل مورد استفاده عوامل این گروه و چند مخفیگاه آنها نیز در این عملیات‌ها از بین رفت.

وزارت دفاع افغانستان همچنین اضافه کرد که در یک عملیات مجزای دیگر علیه مواضع داعش در منطقه "حسکه مینا" نیز ۹ شبه نظامی دیگر این گروه تروریستی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

طبق اعلام این وزارتخانه عملیات انجام شده در حسکه مینا شامل حملات هوایی نیز بوده اما اطلاعاتی درباره این که آیا این حملات هوایی از سوی نیروهای آمریکایی انجام شده یا نیروی هوایی افغانستان داده نشد.

ننگرهار جزو استان‌های عمدتا آرام در شرق افغانستان است اما در سال‌های اخیر فعالیت‌های گروه‌های شبه نظامی مخالف دولت این کشور در مناطقی از این استان تشدید شده است.

هم نیروی هوایی افغانستان و هم نیروی هوایی آمریکا مرتبا علیه عوامل گروه تروریستی داعش در این استان دست به حملات هوایی می‌زنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج