وزیر دفاع ونزوئلا با تاکید بر اینکه تشدید نا آرامی ها در این کشور با نقشه و هدایت آمریکا صورت گرفته، هدف واشنگتن از انجام چنین کاری را رسیدن به منافع خود در ونزوئلا دانست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، وزیر دفاع ونزوئلا در سخنان اخیر خود آمریکا را مسئول نا آرامی ها و تشدید اعتراضات در این کشور دانسته و گفته که واشنگتن برای ایجاد چنین نا آرامی هایی دست به جنگ های ترکیبی علیه کشورش زده است.

«ولادیمیر پادرینو لوپز» که این سخنان را در کنفرانس امنیت بین المللی مسکو مطرح می کرد، همچنین در سخنان خود، هدف از تلاش آمریکا برای تشدید تنش ها در ونزوئلا را ایجاد بی ثباتی در این کشور و تامین منافع خود معرفی کرد.

لوپز گفت: ایالات متحده تلاش می کند تا از طریق استفاده از ساز و کار جنگ های ترکیبی، نهادهای (سیاسی) و حاکمیت ما را بی ثبات کند. آمریکا همواره در دوره های تاریخی (مختلف) سعی در به کارگیری سیاست مطیع سازی و رسیدن به اهداف خود از طریق همین مطیع ساختن کشورهای آمریکای لاتین در برابر خود کرده تا از این طریق به اهداف خود دست یابد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود اعلام کرد که کشورش تصمیم به کناره گیری از سازمان کشورهای آمریکایی ( OAS ) گرفته و دلیل اتخاذ چنین تصمیمی را نیز تشکیل جلسه فوری وزرای این سازمان جهت بررسی وضعیت ناآرامی ها در داخل ونزوئلا و تلاش برای مداخله در امور این کشور اعلام کرد.

به گفته وزیر دفاع ونزوئلا، آمریکا همواره از طریق دفتر این سازمان در واشنگتن، به دنبال کنترل شرایط منطقه و دخالت در امور کشورهای عضو این سازمان بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج