معاون عملیات‌های ستاد کل ارتش روسیه گفت، ایالات متحده به دنبال سلطه استراتژیک جهانی از طریق توسعه سیستم‌های موشکی ضد بالستیک است که قادر باشد یک حمله ناگهانی برای خلع سلاح روسیه و چین انجام دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری راشا تودی، ژنرال ویکتور پوزنیخیر، معاون عملیات‌های ستاد کل ارتش روسیه چهارشنبه در کنفرانسی خبری گفت: هر هدفی در هر جای جهان تنها یک ساعت از زمان تصمیم‌گیری حمله تا زمان حمله فاصله دارد. این اقدام با استقرار سامانه پرتاب موشکی در اروپا و روی ناوگان دریایی در سراسر جهان میسر می‌شود.

این ژنرال روس در ادامه توضیح داد: حضور پایگاه‌های دفاع موشکی آمریکا در اروپا، ناوگان دفاع موشکی در دریاها و اقیانوس‌ها و در نزدیکی روسیه شرایط یک حمله مخفیانه قدرتمند و یک حمله هسته‌ای ناگهانی علیه فدراسیون روسیه را فراهم می‌کند.  

آمریکا مدعی است برنامه‌های دفاع موشکی‌اش با هدف مقابله با تهدیدات کشورهای متخاصم است، اما معاون عملیات‌های ستاد کل ارتش روسیه بر پایه نتایج شبیه‌سازی کامپیوتری می‌گوید که نتایج آن تایید می‌کند که تجهیزات آمریکا دقیقا علیه روسیه و چین است.  

به گفته معاون اول ادارۀ اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه، سیستم‌های هشدار حمله موشکی آمریکا، تمام پرتابه‌های موشک‌های بالستیک روسیه را که می‌توانند به سمت آمریکا شلیک کنند، پوشش می‌دهند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج