نماینده ویژه وزارت خارجه کره شمالی از آمادگی این کشور برای جنگ با سلاح هسته ای یا هیدروژنی خبر داد و تاکید کرد که پیونگ یانگ قادر است تا با سه یا چهار بمب هیدروژنی تمام جهان را نابود کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت آمریکایی "Daily Caller News"، "الخاندرو ستاو دی بینوس" شهروند اسپانیایی که به عنوان نماینده ویژه وزارت خارجه کره شمالی فعالیت می کند و ریاست گروه دوستی کره را برعهده دارد، در گفت وگو با پایگاه آرژانتینی "Infobae" در پاسخ به این مطلب که "آمریکا بیشتر از کره شمالی موشک دارد"، تصریح کرد: "مسئله کمیت نیست بلکه قدرت تخریبی است. یک بمب هیدروژنی 100 برابر قوبیتری از یک بمب هسته ای است. سه یا چهار بمب هیدروژنی برای پایان دادن به دنیا کافی است".

الخاندرو ستاو دی بینوس که در زمینه دفاع از نظام کره شمالی فعالیت می کند، گفت:" نمی توان به کره شمالی خدشه ای وارد کرد و اگر به ملت این کشور خدشه ای وارد شود، آنها با سلاح و موشک از خود دفاع خواهند کرد".

وی افزود: کره شمالی برای جنگ با سلاح هسته‌ای یا هیدروژنی کاملا آماده است.

کره شمالی در ژانویه سال 2016 میلادی اعلام کرد که یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرده است اما ناظران غربی در این ادعا شک و تردید به خرج دادند. این درحالی است که به ثبت رسیده است که این آزمایش کره شمالی قویتر از آزمایش های گذشته بوده است.

الخاندرو ستاو دی بینوس گفت: همه مطالب منتشر شده درباره کره شمالی صرفا دروغپردازی کشورهای غربی است که تلاش می کنند به منافع مشروع این کشور آسیب برسانند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج