سرویس بین الملل- دولتمردان آمریکا در پی تشدید حمایت از رژیم صهیونیستی نیروی هوایی این رژیم را به جنگنده های پیشرفته و گریز رادار مجهز کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از نشریه صهیونیستی جروزالم پست، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی اعلام کرد سه فروند جنگنده‌های لاکهید مارتین اف-35 لایتنینگ باقیمانده از مجموع 5 فروند سفارش داده شده به آمریکا، امروز در پایگاه هوایی فلای اُوِر به زمین می‌نشینند. دو فروند اف- 35 در ماه دسامبر به رژیم صهیونیستی تحویل داده شده بود.

رژیم صهیونیستی نخستین مشتری خارجی آمریکا است که اجازه یافت جت‌های اف- 35 را از واشنگتن خریداری کند. انتظار می‌رود رژیم صهیونیستی در مجموع 50 فروند از این مدل جنگنده‌ها را تا سال 2022 از آمریکا خریداری کند. گفته می‌شود سالانه 6 تا 7 فروند از این نوع جنگنده به رژیم صهیونیستی تحویل داده خواهد شد. زمانیکه جت‌ها به تل‌آویو تحویل داده شوند، اراضی اشغالی را ترک نخواهند کرد؛ مگر برای حضور در عملیات جنگی.

در مراسمی که به مناسبت تحویل دو فروند نخست از سفارش جنگنده‌های اف-35 در اراضی اشغالی برگزار شد، "رووین ریولین"، رئیس رژیم صهیونیستی، مدعی شد: این جنگنده‌ها قواعد بازی را تغییر خواهند داد. اکنون دشمنان ما می‌دانند ضربه زدن به اسرائیل به نفع آنها نخواهد بود.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، نیز در مراسم ماه دسامبر گفته بود: هدف اسرائیل، دستیابی به برتری مطلق در تمامی تهدیدات از جمله هوایی، دریایی، زمینی و سایبری است. اسرائیل به ارتفاع جدیدی از پرواز جنگنده‌ها دست یافته و زمانیکه خلبانان ما جنگنده اف-35 را هدایت می‌کنند، ما با غرور به دشمنان نگاه می‌کنیم!

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج