سرویس بین الملل- شاه سلمان که همواره در سفرهای برون مرزی خود ریخت و پاش های میلیاردی دارد از بیم زد و بندهای پشت پرده علیه وی دست به تغییرات برخی مقامات زد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رسانه های عربستان، پادشاه عربستان با صدور حکمی وزیر خدمات شهروندی را از سمتش برکنار کرد و دستور داد برای تحقیق از او کمیته ای تشکیل شود.

این وزیر به ارتکاب برخی تخلفات متهم شده است. همچنین به موجب این فرمان، وزیر اطلاع رسانی عربستان نیز برکنار شد چنانچه سفیر عربستان در آمریکا برکنار و شاهزاده خالد بن سلمان جای او را گرفت.

به موجب این فرمان، عبدالعزیز بن سعد به سمت امیر منطقه حائل، حسام بن سعود به سمت امیر منطقه باحه، فیصل بن خالد بن سلطان به سمت امیر مرزهای شمالی، عبدالعزیر بن سلمان آل سعود به سمت وزیر مشاور در امور انرژی، شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز به سمت سفیر عربستان در آمریکا و شاهزاده فهد بن ترکی به سمت فرماندهی نیروی زمینی ارتش منصوب شدند.

در بخشی از این فرمان مجوز پرداخت دو ماه حقوق تمامی عوامل حاضر در عملیات طوفان قاطعیت و احیای امید(تجاوز علیه یمن) صادر شد.

همچنین تلویزیون دولتی عربستان اعلام کرد سلمان پادشاه عربستان یک مرکز امنیت ملی زیر نظر دادگاه سلطنتی این کشور ایجاد کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج