سرویس بین الملل- رئیس جمهور ترکیه با موضع گیری اخیر خود بار دیگر خشم مردم و نیروهای مردمی عراق را که در مبارزه با تروریسم از جان می گذرند، ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری المیادین، هادی العامری دبیرکل سازمان بدر عراق در واکنش به سخنان رجب طیب اردوغان که سازمان بسیج مردمی عراق را گروه تروریستی خواند، تأکید کرد اردوغان مسئول عملیات تروریستی در عراق و سوریه است. 

العامری گفت: ما از این سخنان غیرمسئولانه اردوغان متعجب نشدیم. او به سخنان آتشین و غیرمسئولانه حتی در برابر کشورهای اروپایی معروف است. بنابراین از این سخنان شگفت زده نشدیم. با صراحت باید بگویم این سخنان اردوغان تلاش برای پنهان کردن حمایت او از تروریست هاست. اردوغان همچنان کمک کننده و حامی اصلی تروریست ها در عراق و سوریه است. 

وی افزود: به اعتقاد من آنچه امروز در سوریه و عراق رخ می دهد و بحران هایی که این دو کشور در برابر داعش و تروریسم با آن روبرو هستند و عملیات تروریستی که ضد همه طیف های جامعه عراق از جمله عرب ها، کردها، ترکمن ها، آشوریها، سنی ها و شیعیان، مسلمانان و مسیحیان صورت می گیرد، ترکیه ای ها نقش زیادی در آن و حمایت از تروریسم دارند. 

هادی العامری با تاکید بر لزوم قطع روابط تجاری با ترکیه برای وادار کردن اردوغان به عذرخواهی از بغداد خاطر نشان کرد: دولت عراق هیچ تدابیری ضد اقدام ترکیه در اشغال اردوگاه بعشیقه صورت نداد. سرزنش و انتقاد شدید از ضعف دولت (عراق) داریم. ضعف دولت در برابر اشغالگری ترکیه در منطقه بعشیقه، اردوغان را به این رفتار تشویق کرد. نظامیان ترکیه ای همچنان در این منطقه حضور دارند. اردوغان ادعا می کرد حضور این نظامیان برای مقابله با داعش است.

وی افزود: امروز شاهد آن هستیم که داعش با همت مردان عراق از نیروهای ارتش، پلیس، سازمان مبارزه با تروریسم و بسیج مردمی از این منطقه بیرون رانده شد و این منطقه به طور کامل آزاد شد. اصرار ترکیه ایها با حضور در بعشقیه ثابت می کند آنها چشم طمع به خاک عراق دوخته اند و این اقدام آنها اشغالگری آشکار است.

دبیرکل سازمان بدر در ادامه گفت: دولت عراق باید موضع شجاعانه تری و قویتری در برابر ترکیه اتخاذ و تبادل تجاری با این کشور را به طور کامل قطع کند. باور کنید اگر ما تصمیم بگیریم تبادل تجاری با ترکیه را قطع کنیم، ترکیه را ذلیل و شخص اردوغان را ذلیل می کنیم و او از این سخنان غیرمسئولانه اش از ملت عراق عذرخواهی خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج