در پی حمله اخیر در فرانسه، مارین لوپن خواستار تعطیلی تمام مساجد در فرانسه شد. احتمال دارد با وقوع حمله تروریستی اخیر، وزنه انتخابات ریاست جمهوری به نفع این نامزد از جبهه ملی فرانسه تغییر کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه ایندیپندنت، حمله مرگبار پنج‌شنبه گذشته به اتوبوس پلیس فرانسه در پاریس به صورت ناگهانی تبلیغات کمپین انتخابات ریاست جمهوری را تغییر داده و مارین لوپن، رهبر جبهه ملی فرانسه که از نامزدهای پیشتاز است، خواستار بسته شدن تمام مساجد در کشورش شده است. هنوز مشخص نیست که آیا حمله اخیر رای‌دهندگان را به سمت لوپن که وعده داده رویکرد قاطع‌تری علیه "تروریسم اسلامی" اتخاذ می‌کند، سوق می‌دهند یا خیر.

لوپن جمعه در یک کنفرانس خبری تلویزیونی خواستار تعطیلی تمام مساجد در فرانسه، اخراج تمام واعظان و تقویت مرزهای کشورش شد. به گفته او، تمام افرادی که در لیست نظارت سرویس‌های امنیتی فرانسه هستند و احتمال افراطی شدن آنها وجود دارد، یا باید از فرانسه اخراج شوند و یا حق شهروندی آنها لغو شود.

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه فردا (یکشنبه) برگزار می‌شود و طبق نتایج نظرسنجی‌ها، رقابت تنگاتنگی بین نامزدها وجود خواهد داشت و هیچ کدام از آنها نمی‌توانند به حداکثر رای لازم دست یابند و انتخابات به دور دوم کشیده می‌شود. دور دوم انتخابات 17 اردیبهشت برگزار می‌شود.

در همین حال نخست‌وزیر فرانسه، مارین لوپن را به سوءاستفاده از این حوادث متهم می‌کند. او تاکید دارد که لوپن قصد دارد پیش از دور اول انتخابات نظر رای‌دهندگان را جلب کند. گروه تروریستی داعش فورا مدعی شد که این حمله را یکی از "مبارزان" آن انجام داده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج