سرویس بین الملل - وزارت امورخارجه کره شمالی اعلام کرد که این کشور برای مقابله با هرگونه تجاوزی آمادگی کامل را دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رسانه های کره شمالی، وزارت امورخارجه این کشور با صدور بیانیه ای افزود:آمریکا با ریختن اشک تمساح به دنبال آن است تا با مدد گرفتن از دیگران، علاوه بر گسیل پیشرفته ترین تجهیزات و جنگ افزارهای نظامی خود به شبه جزیره کره، حضورش را در این منطقه موجه جلوه دهد.

این کشور همچنین تاکید کرده است که نیروهای ارتش کره شمالی برای مقابله با تجاوز نظامی آمریکا از هر نظر آماده هستند.

بیانیه وزارت امور خارجه کره شمالی خاطر نشان می کند: امروز شاهدیم که اعضای دولت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا هر روز یاوه گویی هایی در باره کره شمالی، نیروی نظامی و ارتش این کشور بر زبان می رانند.

در بخش دیگری از این بیانیه که خبرگزاری کره شمالی اقدام به انتشار آن کرده، آمده است: آمریکایی ها اشک تمساح می ریزند و به دنبال مدد گرفتن از دیگران هستند تا ناوهایشان را یکی از پس از دیگری به آبهای شبه جزیره کره برسانند، در صورتی که خیال باطل آنها هرگز به نتیجه عملی نخواهد رسید.

وزارت خارجه کره شمالی می افزاید: پیونگ یانگ هیچگاه تسلیم باج خواهی و قلدرمآبی های آمریکا نخواهد شد و از این تحرکات مرعوب نمی شود.

«‌امروز ارتش کره شمالی آماده و راسخ ایستاده است و هر تحرکی را از سوی نظامیان‌‌ آمریکایی با دقت نظارت می کند تا به موقع برای مقابله با آنها بپاخیزد».

وزارت امور خارجه کره شمالی همچنین تاکید کرده است، این کشور با در اختیار داشتن نیروی قدرتمند بازدارندگی تسلیحاتی، در برابر تهدیدهای هسته ای آمریکا تا آخر ایستاده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج