معاون رئیس کمیته سیاسی در جنبش انصارالله یمن با سیاسی خواندن گزارش اخیر «دیدبان حقوق بشر» علیه یمن، اعلام کرد عربستان است که از مین‌های ضد نفر ممنوعه استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج، «محمد البخیتی» معاون رئیس کمیته سیاسی در جنبش انصارالله یمن، اعلام کرد: گزارش سازمان دیده‌بان حقوق بشر که امروز منتشر شد و طی آن انصارالله و حزب کنگره مردمی را به استفاده از مین‌های ممنوعه بین‌المللی علیه مردم متهم کرده است، حقیقت ندارد و صرفا یک گزارش سیاسی است نه حقوقی.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گفت: از سازمانهای بین‌المللی مثل دیده‌بان حقوق بشر و عفو بین‌الملل در راستای منافع متجاوزان به یمن، استفاده می‌شود و تمامی گزارش‌های آنها در راستای جلب حمایت بین‌المللی برای دشمنان متجاوز به یمن است.

البخیتی در ادامه گفت: یمنی‌ها از مین علیه نیروهای متجاوز و خودروهای نظامی دشمنان استفاده می‌کنند و این مین‌ها، ضد تانک و خودروهای زرهی هستند نه ضد نفر. این عربستانی‌ها و همپیمانانشان هستند که از این نوع مین‌ها استفاده می‌کنند.

معاون رئیس کمیته سیاسی جنبش انصارالله افزود: دیده‌بان حقوق بشر می‌داند که دشمنان یمن شامل نزدیک به 10 کشورند و آنها هستند که از سلاح‌های پیشرفته برای کشتار مردم یمن استفاده می‌کنند و ما تنها از سلاح‌های سبکی که دراختیار داریم استفاده می‌کنیم. با این وجود آنها می‌خواهند که ما حتی از خود در مقابل خودروهای نظامی پیشرفته‌شان دفاع نکنیم.

وی در ادامه پرسید: آیا سازمان‌های حقوقی از انصارالله و یمنی‌ها می‌خواهند که با دست‌های خالی با دشمنان مجهز به تانک و جنگنده و خودروهای زرهی مقابله کنند و حتی برای آنها، فرشی از گلهای قرمز پهن کنند؟ چرا این سازمانها استفاده از جنگنده‌های اف 16و خودروهای زرهی پیشرفته علیه ملت یمن را محکوم نمی‌کنند. ملتی که از سلاح کافی و مناسب برای مقابله برخوردار نیست.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج