'جان اگلند' مشاور ارشد فرستاده سازمان ملل در سوریه امروز ( پنجشنبه) با ابراز نگرانی از وضعیت وخیم انسانی در سوریه گفت، این وضعیت نسبت به سال قبل هیچ تغییری نکرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، اگلند در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: در سال جاری از میان حدود 5 میلیون سوری که در مناطق تحت محاصره و یا با دسترسی محدود، تنها 564 هزار نفر از کمک های نهادهای امداد رسان بهره مند شده اند.
سازمان ملل پیشتر اعلام کرده بود که 4 میلیون و 720 هزار سوری در مناطقی ساکنند که دسترسی به آن ها دشوار است. از این تعداد 600 هزار نفر تحت محاصره هستند.
وی در ادامه یادآور شد: هیچ شهروند سوری نباید به علت محاصره محل زندگی و یا کمبود مواد غذایی، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شود.
در همین خصوص, 'علی الزعتری' هماهنگ کننده امور انسانی سازمان ملل در سوریه تاکید کرده بود: شصت هزار انسان بیگناه گرفتار چرخه خشونت و محرومیت شده اند و با سوء تغذیه و نبود مراقبت های پزشکی مناسب دست به گریبان هستند.
وی افزود: اوضاع در این مناطق به سوی فاجعه انسانی پیش می رود و اصل دسترسی آزادانه به افراد نیازمند باید هم اکنون و بدون نیاز به تکرار این درخواست، اجرا شود.
به گفته زعتری، اوضاع به دلیل مقابله به مثل طرف های درگیر در این مناطق به گونه ای است که امکان هیچ گونه کمک رسانی یا دسترسی به آن ها وجود ندارد.
بحران در سوریه از سال 2011 با تهاجم گسترده گروههای تروریستی مورد حمایت عربستان، آمریکا و متحدانشان برای سرنگون کردن دولت قانونی 'بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه آغاز شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج