سرویس بین الملل- پس از حمله پلیس هند به یک کالج و انتشار فیلمی که در آن یک مرد به جلوی یک خودروی جیپ بسته شده بود، خشونت‌ها در کشمیر هند تشدید شد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ روز دوشنبه دانشجویان در کشمیر با پلیس هند درگیر شدند. آن‌ها به حمله پلیس به یک کالج معترض بودند.

پلیس برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرد و ده‌ها دانشجو در این تظاهرات اعتراضی در شهر «سرینگر» (که به سایر مناطقه دره کشمیر نیز سرایت کرد) زخمی شدند. در حمله روز شنبه پلیس به یک کالج در این منطقه دست‌کم 60 نفر زخمی شدند.

شرایط کشمیر از 9 آوریل و پس از قتل 8 نفر به وسیله پلیس و نیروهای شبه نظامی در روز برگزاری انتخابات ملتهب بوده است. همچنین انتشار یک فیلم که در آن یک غیر نظامی به جلوی یک خودروی جیپ پلیس بسته شده بود، ساکنان کشمیر را خشمگین کرده است. پلیس هند ظاهراً از این روش غیرمتعارف برای جلوگیری از پرتاب سنگ به وسیله معترضان استفاده کرده است.

کشمیر در پایان تسلط انگلیس بر هند در سال 1947، میان پاکستان و هند تقسیم شد. هر دو کشور مدعی مالکیت بر تمامی مناطق کشمیر هستند.

نیروهای امنیتی هند در ماه ژوئیه سال گذشته یکی از رهبران شبه نظامیان کشمیر را به قتل رساندند؛ اقدامی که به جرقه‌ای برای تشدید اعتراضات در این منطقه تبدیل شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج