رئیس جمهور فیلیپین و امیر قطر در دیداری دو جانبه در دوحه روابط دو کشور را بررسی و چندین توافقنامه همکاری به ارزش 200 میلیون دلار امضا کردند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر در دیدار با رودریگو دوترته، رئیس‌جمهوری فیلیپین در دوحه خرسندی خود را از رشد و ارتقای روابط دوجانبه ابراز داشت و تاکید کرد، این دیدار در حمایت از این روابط و تقویت آن نقش خواهد داشت.

دوترته نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در کشورش فرصت‌های متعددی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد،‌ از تجار و سرمایه‌گذاران قطری برای استفاده از این فرصت‌ها دعوت و تاکید کرد که فیلیپین به تعهدات قراردادی‌اش در خصوص سرمایه‌گذاری پایبند خواهد بود.

خبرگزاری رسمی قطر در این خصوص گزارش داد،‌ در دیدار رئیس جمهور فیلیپین و امیر قطر روابط دوجانبه دو کشور و راه‌های تقویت آن در زمینه‌های مختلف به ویژه سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌ها،‌ کشاورزی، بهداشت و آموزش و نیز افزایش همکاری‌ها در حوزه تبادل تجربیات و استخدام مهاجران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این دیدار دو طرف یک توافقنامه و سه یادداشت تفاهم برای تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و سرمایه‌گذاری به امضا رساندند.

وزیر تجارت و صنعت فیلیپین در گفتگو با روزنامه "قطر تریبون" گفت:‌ در این دیدار توافقنامه‌های تجاری به ارزش 200 میلیون دلار به امضا رسید. همچنین 13 توافقنامه میان شرکت‌های خصوصی در زمینه‌های مختلف بهداشتی، دفاعی و گردشگری به امضا رسید که به موجب آن 6000 فرصت شغلی در فیلیپین فراهم شد.

به گفته وی، شرکت‌های خصوصی قطر توجه زیادی به پروژه‌های مختلف در فیلیپین دارند و هنوز زمینه‌های مختلف دیگری برای سرمایه‌گذاری در این کشور وجود دارد.

دوترته روز یکشنبه پس از سفر سه روزه‌اش به دوحه قطر را ترک کرد.

دوترته در سخنرانی در مقابل حدود 7000 تن از حامیان خود در قطر بر پایبندی خود به سیاست مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

در حال حاضر حدود 240 هزار فیلیپینی در قطر زندگی می‌کنند که اکثرا در انتخابات سال گذشته به دوترته رای دادند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج