سرویس بین الملل - کره شمالی امروز شنبه همزمان با آغاز مراسم یکصد و پنجمین سالگرد تولد «کیم ایل سونگ» اولین رهبر و بنیانگذار این کشور و بدون توجه به تهدیدهای آمریکا آزمایش موشکی انجام داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری شن هوا، کره شمالی هنوز در خصوص صحت و سقم انجام این آزمایش و اینکه موشک شلیک شده از چه نوعی بوده، اعلام موضع نکرده است.

از مدتی قبل برخی گمانه زنی ها از انجام آزمایش هسته ای ششم و شلیک یک موشک بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی در چنین روزی توسطب محافل خبری غرب و کره جنوبی مطرح شده بود.

کره شمالی 16 فروردین ماه جاری یک فروند موشک بالستیک و 12 اسفند ماه سال 95 نیز به طور همزمان 4 فروند موشک بالستیک با بردهای مختلف به سمت دریای ژاپن شلیک کرده بود که پس از طی مسافتی حدود 1000 کیلومتر به داخل دریا فرود آمده اند.

امروز شنبه (15 آوریل) مصادف با هشتاد و پنجمین سالگرد تاسیس ارتش این کشور و یکصد و پنجمین سالگرد تولد «کیم ایل سونگ» بنیانگذار کره شمالی است که در تقویم این کشور از آن با نام «روز خورشید» یاد شده است و مراسم رژه نیروهای مسلح کره شمالی ساعتی پیش با حضور «کیم جونگ اون» رهبر کنونی این کشور در شهر پیونگ یانگ آغاز شده است.

منطقه شبه جزیره کره به دلیل افزایش تنش میان آمریکا و کره شمالی طی روزها و هفته های اخیر به شدت متشنج و بحرانی است و کره شمالی تهدید کرده که در صورت حمله پیشدستانه آمریکا به شدت به آن پاسخ می دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج