شرکت هواپیمایی ملی چین موسوم به ایرچاینا قصد دارد پروازهای بین پکن و پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی را از روز دوشنبه متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری فرانسه، شبکه تلویزیونی سی سی تی وی چین اعلام کرده است که شرکت هواپیمایی ایرچاینا تصمیم گرفته است تا پروازهای پکن به پیونگ یانگ را از روز دوشنبه به حالت تعلیق درآورد.

البته این شبکه تلویزیونی اشاره ای به علت اصلی اتخاذ این تصمیم نکرده است ولی به نظر می رسد تشدید تنش ها در شبه جزیره کره و نگرانی های مربوط به آزمایش هسته ای جدید کره شمالی تاثیر زیادی در این تصمیم داشته است. پروازهای پکن به پیونگ یانگ از سال 2008 میلادی راه اندازی شده و روزهای دوشنبه، چهارشنبه و جمعه هر هفته انجام می شود.

شبکه تلویزیونی چین افزود: آخرین پرواز بین پکن و پیونگ یانگ روز جمعه انجام شده است. این پروازها بارها به علت کمبود مسافر لغو شده است. گزارش های منتشر شده درباره احتمال درگیری نظامی آمریکا و کره شمالی، موجب تشدید نگرانی ها شده است. ارتش کره شمالی بر آمادگی خود برای مقابله نظامی با آمریکا تاکید کرده است.

البته شرکت ایرچاینا لغو همه پروازهای خود بین پکن و پیونگ یانگ را رد و اعلام کرده است که تنها برخی از این پروازها لغو شده است.

چین تنها متحد بزرگ و مهم کره شمالی خواستار حل و فصل مسالمت آمیز مساله هسته ای پیونگ یانگ شده است.

کره ‌شمالی، جمعه اعلام کرد که درمقابل هرگونه حمله پیشگیرانه آمریکا، دست‌ بسته نخواهد ماند. تنش بین این دو کشور در پی پیش‌بینی‌ها مبنی بر اقدام پیونگ‌یانگ به آزمایش موشکی جدید تشدید شده است.

در حالی که مقام های آمریکایی بر این مساله اصرار دارند که گزینه های نظامی همچنان روی میز است، حملات پیشگیرانه به کره شمالی می تواند آخرین گزینه باشد. البته دولت ترامپ هنوز در حال ارزیابی تحریم های اقتصادی و تجاری و سایر راهکارهای دیپلماتیک است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج