در حالی‌که تنش بین پیونگ‌یانگ و واشنگتن تشدید شده است، کره‌شمالی تأکید کرد که در برابر هرگونه حمله پیشگیرانه آمریکا، دست‌بسته نخواهد ماند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از «اسکای‌نیوز»، کره‌شمالی، امروز- جمعه- اعلام کرد که  درمقابل هرگونه حمله پیشگیرانه آمریکا، دست‌بسته نخواهد ماند. تنش بین این دو کشور در پی پیش‌بینی‌ها مبنی بر اقدام پیونگ‌یانگ به آزمایش موشکی جدید تشدید شده است.

«هان سونگ ریول» معاون وزیر خارجه کره‌شمالی در گفت‌وگو با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» گفت که کشورش آزمایش حدیدی را در زمانی‌که رهبرات ارشد مناسب ببیند، انجام خواهد داد.

این مقام کره‌شمالی از پیام‌های توییتری «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، که در آنها به اقدام علیه این کشورِ دارنده تسلیحات اتمی تهدید کرده است، انتقاد کرد.

وی خاطرنشان کرد که ترامپ با توییت‌های خصمانه مشکل‌ساز می‌شود.

از سوی دیگر، «وانگ یی» وزیر خارجه چین به آمریکا هشدار داده است که اقدام نظامی «نمی‌تواند اوضاع در شبه‌جزیره کره را حل و فصل کند.»

رئیس‌جمهوری آمریکا روز گذشته در اظهاراتی گفت: «کره‌شمالی مشکلی است که به آن رسیدگی خواهد شد.»

این اظهارات همزمان با انتشار گمانه‌زنی‌هایی از احتمال انجام آزمایش موشکی جدیدی از سوی کره‌شمالی به مناسبت صد و پنجمین سال تولد «کیم ایل سونگ» بنیان‌گذار این کشور بیان می‌شود.

ترامپ از چین می‌خواهد برای مهار کردن بلندپروازی‌های هسته‌ای کره‌شمالی، همکاری کند. رئیس‌جمهوری آمریکا طی هفته‌های گذشته از آمادگی کشورش برای اقدامی «انفرادی» علیه کره‌شمالی سخن گفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج