علیرغم آنکه رؤسای جمهور آمریکا و روسیه در روزهای اخیر از روابط میان دو کشور ابراز ناامیدی کرده‌اند، «دونالد ترامپ» در یک پیام توییتری نوشت که اوضاع بین آمریکا و روسیه روبراه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج،«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در یک پیام توییتری درباره چشم‌انداز روابط روسیه و آمریکا نوشت: «اوضاع بین ایالات متحده آمریکا و روسیه روبراه خواهد شد. به وقتش، منطق بر همه حاکم شده و صلحی پایدار برقرار می‌شود».

ترامپ در حالی چنین اظهاراتی را مطرح کرده است که روز چهارشنبه (دیروز) در یک نشست خبری با «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو تصریح کرد که روابط آمریکا و روسیه به پایین‌ترین حد رسیده است.

پیش از آن نیز، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه در یک مصاحبه درباره روابط مسکو و واشنگتن گفت که سطح اعتماد به واشنگتن به ویژه در سطح نظامی، در دوران ریاست جمهوری ترامپ به جای آنکه بهبود داشته باشد، رو به تنزل رفته است.

وی در این خصوص توضیح داد: «می‌توانیم بگوییم که سطح اعتماد در سطوح کاری به وریژه در سطوح نظامی نه تنها بهتر نشده بلکه تنزل هم داشته است».

ترامپ در یک پیام توییتری دیگر درباره چین و کره شمالی گفت: «من اطمینان دارم که چین به درستی با کره شمالی برخورد می‌کند. اگر آنها نتوانند با کره شمالی روبرو شوند، آمریکا به همراه همپیمانانش این کار را انجام می‌دهد».

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج