نخست وزیر کانادا اعلام کرد کشورش تشدید تحریم‌ها علیه روسیه درباره بحران سوریه را بررسی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در اظهاراتی مداخله جویانه مدعی شد بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در آینده این کشور نقشی ندارد.

وی همچنین به آمادگی کشورش برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه روسیه به خاطر مسئله روسیه اشاره کرد و گفت: باید برای تحقق صلح و ثبات در سوریه بدون وجود اسد تلاش کرد.

وی همچنین عنوان داشت به نظر من روسیه باید خودش آگاه شده و یا به وی این آگاهی داده شود که مسئول اقدامات خونین نظام اسد در هفته‌های گذشته در سوریه است. لذا ما آماده‌ایم با همکاری دوستان، هم پیمانان و شرکایمان پیامی واضح را از طریق تحریم‌ها و دیگر راه‌های ممکن به روسیه بدهیم.

ترودو که در میان خبرنگاران در فرانسه صحبت می‌کرد گفت: کانادا عملا تحریم‌هایی را علیه روسیه اعمال کرده و آماده است که این تحریم‌ها را با هماهنگی جامعه جهانی تشدید کند.

این اظهارات نخست وزیر کانادا چند روز پس از حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه صورت گرفت که آمریکا مدعی است این حمله پاسخی به حمله شیمیایی ادلب بوده است.

همزمان وزرای خارجه هفت کشور صنعتی امروز سه شنبه در ایتالیا درباره سوریه گرد هم می‌آیند.

نخست وزیر کانادا پیشتر نیز گفته بود که کشورم حمله موشکی هفتم آوریل آمریکا به پایگاه هوایی سوریه در حوالی استان حمص را تایید می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج