کشته شدن 57 مخالف مسلح در 10 عملیات، بازداشت 139 تن به اتهام جرایم مختلف در کابل و کشته شدن 17 تن از طالبان در «شیندند» مهم‌ترین رویدادهای امنیتی 19 فروردین افغانستان است.

به گزارش خبرگزاری موج، کشته شدن 57 مخالف مسلح،کشته شدن یک زن به دست همسرش در مزارشریف، به نمایش گذاشته شدن کشفیات در کابل، کشته شدن 17 تن از طالبان در «شیندند» مهم‌ترین رویدادهای امنیتیی 19 فروردین افغانستان است.

در 10 عملیات در 8 ولایت کشور 57 مخالف مسلح کشته شدند

وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که نیروهای امنیتی کشور در شبانه روز گذشته، 10 عملیات مشترک ضد هراس افکنی را در ولایت‌های «لغمان»، «ارزگان»، «هلمند»، «ننگرهار»، «پکتیا»، «قندوز»، «غزنی» و «سرپل» انجام دادند که در نتیجه آنها، تلفات سنگینی به گروه‌های دهشت افکن وارد شده و شماری از مناطق در این ولایت‌ها از وجود گروه‌های تروریستی پاکسازی شد.

در این عملیات ها 57 دهشت افکن از جمله 16 تن از اعضای گروه داعش کشته، 22 نفر زخمی و 77 نفر دیگر بازداشت شدند.

کشفیات فرمانداری امنیتی کابل به نمایش گذاشته شد

فرمانداری امنیتی کابل، در یک نمایشگاه، کشفیات این فرمانداری طی 9 روز گذشته را به نمایش گذاشت.

«شاه فروغ» فرماندار امنیتی کابل روز پنجشنبه 17 حمل در نمایشگاه کشفیات این فرمانداری، اظهار داشت: طی 9 روز گذشته، در پی 98 واقعه مختلف ، 139 تن از مظنونین به اتهام قتل ، درگیری، سرقت منزل ، پول و موبایل ، بستن راه، جرائم اخلاقی ،، حمل سلاح غیر قانونی و جعل کاری بازداشت شده‌اند.

17 تن از طالبان در شیندند کشته و زخمی شدند

17 تن از طالبان در فرمانداری شیندند ولایت هرات در عملیات مشترک نیروهای امنیتی کشته و زخمی شدند.

«جیلانی فرهاد» سخنگوی والی هرات گفته اند که 17 تن از این افراد در نتیجه عملیات «عزم خالد نمبریک» که به هدف سرکوب هراس‌افکنان در شهرستان شیندند این ولایتت راه‌اندازی شده بود کشته و 7 تن دیگر زخمی شده‌اند.

مردی در ولایت بلخ مادر 5 فرزندش را کشت

یک زن جوان در بخش‌هایی از منطقه علی چوپان مزارشریف توسط شوهرش به قتل رسیده است.

«شیر جان درانی» سخنگوی پلیس بلخ گفت: این بانو ساکن علی چوپان شهر مزارشریف می باشد که شب پنج شنبه توسط شوهرش به قتل رسیده است و همسرش پس از قتل متواری شده‌است.

افزایش برافراشته شدن پرچم طالبان در کنار جاده در بغلان

نیروهای پلیس محلی از افزایش برافراشته شدن پرچم‌های سفید طالبان در مناطق مختلف بغلان به خصوص در کنار جاده‌ها ابراز نگرانی می کنند.

منابع محلی در بغلان گفته‌اند که که طالبان پرچم سفید خود را در کنار جاده‌ها و در پهلوی پرچم افغانستان برافراشته اند و این موارد افزایش یافته است.

کشته شدن 57 مخالف مسلح در افغانستان

در 10 عملیات علیه تروریست‌ها، در 8 ولایت افغانستان، 57 مخالف مسلح کشته شدند.

این 10 عملیات مشترک دربخش‌هایی از ولایت‌های لغمان، ارزگان، هلمند، ننگرهار، پکتیا، قندوز، غزنی و سرپل انجام شده است.
بر اساس این بیانیه، در این عملیات‌ها 57 مخالف مسلح از جمله 16 تن از اعضای گروه داعش کشته، 22 مخالف مسلح دیگر زخمی و 77 تن بازداشت شده‌اند.

139 تن به اتهام جرایم مختلف در کابل بازداشت شدند

سخنگوی فرمانداری بخش 101 آسمایی کابل گفت: طی هفته گذشته٬ 139 تن از مظنونین ارتکاب به جرائم مختلف در کابل گرفتار شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج