نخست وزیر ترکیه روز شنبه در این تماس تلفنی با پیش بینی احتمال آغاز موج جدید مهاجرت سوری ها به ترکیه در پی تحولات اخیر گفت: همه باید به فکر ایجاد منطقه امن در سوریه بیش از گذشته باشیم.

به گزارش ایرنا، نخست وزیر ترکیه روز شنبه در این تماس تلفنی با پیش بینی احتمال آغاز موج جدید مهاجرت سوری ها به ترکیه در پی تحولات اخیر گفت: همه باید به فکر ایجاد منطقه امن در سوریه بیش از گذشته باشیم.
وی مدعی استفاده از پایگاه هوایی الشعیرات در حمله شیمیایی به استان ادلب سوریه شد و بیان کرد: حمله آمریکا به این پایگاه سوریه پاسخ مناسبی بوده و انعکاس دهنده وجدان بیدار انسانیت و مظهر احساسات جوامع بین المللی است.
یلدریم اضافه کرد: ما انتظار داریم که آمریکا بیشتر بر بحران سوریه متمرکز شود.
وی افزود: ترکیه نیز آماده هر گونه حمایت و همکاری در این زمینه با آمریکاست.
رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری و مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه نیز دیروز اعلام کردند که دولت متبوعشان از حمله آمریکا به سوریه حمایت می کند و این اقدام را بجا می داند.
نخستین تجاوز مستقیم آمریکا در دوره ترامپ به مواضع ارتش سوریه بامداد جمعه با شلیک 59 موشک به پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص انجام شد.
این حمله موشکی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل و کنگره آمریکا و از ناوهای آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه و به بهانه حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب انجام شده است.
این درحالی است که دولت سوریه به کار گیری هر گونه سلاح شیمیایی را رد کرده است.
ارتش سوریه در شرق استان حمص با گروه تروریستی داعش و در شمال آن با گروه تروریستی جبهه النصره مبارزه می کند.
 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج