مسئولان نظامی و سیاسی متعدد اسرائیلی، جنجال رسانه‌ای علیه سوریه به بهانه «حادثه شیمیایی ادلب» را همچنان ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری موج، در حالی که رسانه‌های غربی و کشورهای حامی تروریست‌ها در سوریه مشغول استفاده تبلیغاتی از حادثه شیمیایی منطقه «خان شیخون» در شهر ادلب هستند، مقامات رژیم صهیونیستی نیز به جنجال‌ رسانه‌ای علیه سوریه به بهانه حادثه شیمیایی پیوسته‌اند.

«آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با بیان اینکه مانند قضیه حمله به راکتور هسته‌ای سوریه، اسرائیل باید به خودش اکتفا کند، گفت، آنچه نیاز است باید برای امنیت خود انجام دهد.

ژنرال بازنشسته «عاموس یادلین» رئیس پیشین اطلاعات ارتش رژیم صهیونیستی گفت اسرائیل باید جنگنده‌های سوریه‌ای که به ادلب حمله شیمیایی انجام دادند را نابود کند.

به نوشته روزنامه «جروزالم پست» حادثه شیمیایی روز سه‌شنبه در سوریه باعث بالا رفتن انتظارات صهیونیست‌ها از کابینه جهت ارسال بیشتر کمک به تروریست‌ها و معارضان بحران سوریه شده است.

«اسرائیل کاتص» درباره این اظهار نظر یادلین گفت وی اگر اکنون در ارتش حضور داشت، برای گفتن چنین حرفی عجله نمی‌کرد.

«نفتالی بنت» وزیر آموزش رژیم صهیونیستی و رهبر حزب «بیت یهود» از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر خواسته تا ضمن تشکیل دادن جلسه اضطراری کابینه امنیتی، سیاست‌های اسرائیل در قبال سوریه را تغییر دهد.

کاتص اما تاکید کرد: «اسرائیل باید بسیار مراقب اقداماتی که امروزه علیه سوریه انجام خواهد داد، باشد.»

«موشه یعلون» وزیر پیشین جنگ رژیم صهیونیستی به جروزالم پست: «ما نمی‌توانیم از چیزی که (در سوریه) اتفاق افتاد چشم‌پوشی کنیم اما نمی‌توانیم دخالت نظامی نیز داشته باشیم. یکی از کارهای زیرکانه‌ای که اسرائیل انجام داده، دخالت نکردن در جنگ (سوریه) بوده است اما کارهای دیگری هست که می‌توانیم برای جلوگیری از کشته شدن مردم انجام دهیم.»

«آوی دیختر» رئیس کمیته نظامی و امور خارجی پارلمان رژیم اسرائیل «کنست» مدعی شد: «حمله هوایی به ادلب بخشی از عملیات (دولت سوریه) برای آزادسازی این منطقه از دست شورشیان است.»

دیختر در گفت‌وگو با پایگاه خبری «عروتص شوع» ضمن تشویق کشورهای عربی به اقدام علیه «حزب‌الله» و پایان دادن به پیروزی‌های مقاومت در سوریه، گفت روسیه می‌خواهد سوریه تحت کنترل اسد باشد و به حملات ادامه می‌دهد (اما) اسرائیل نگران توانایی‌های (دولت سوریه) است.

وی البته تصریح کرد اسرائیل نه توانایی آن را دارد و نه در جایگاهی است که بخواهد در جنگ سوریه دخالت کند: «و هرگونه اقدامی در حمایت از شورشیان باعث می‌شود آتش جنگ دامن آنها را نیز بگیرد. دلیلی وجود ندارد که اسرائیل در آن دخالت کند. ما ابرقدرتی مانند روسیه یا آمریکا نیستیم که کارمان (دخالت کردن) باشد. این عرصه‌ای نیست که اسرائیل وارد آن شود.»

«اوری آریل» وزیر کشاورزی رژیم صهیونیستی که هم حزبی بِنِت نیز هست، با تکرار ادعای اینکه اسرائیل نمی‌تواند از حادثه شیمیایی ادلب چشم‌پوشی کند، خواستار تلاش‌های دیپلماتیک علیه دولت سوریه و همچنین کمک به معارضان شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج