رئیس جمهور دولتی مستعفی و فراری یمن طی سخنانی در اجلاس سران عرب، ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و مدعی شد که ائتلاف حوثی و علی عبدالله صالح و ایران سعی در تغییر هویت یمن دارد.

به گزارش خبرگزاری موج، «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن اعلام کرد که اگر حوثی‎ها اجازه بدهند، امید آن است که اجلاس سران عرب در صنعاء برگزار شود.

رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن اعلام کرد که «ایران حامی اصلی تروریسم است» و ائتلاف حوثی و ایران و رئیس جمهور اسبق یمن به دنبال تغییر هویت این کشور است.

منصور هادی افزود: هویت عربی از آن یمن است و این هویتی است که در طول تاریخ از یمن جدا نشده است، اما حوثی ها می خواهند آن را تغییر دهند. حوثی ها تلاش می کنند هویت یمن را به سمت ایران سوق دهند و این چیزی است که هرگز آن را نمی پذیریم.

به گزارش الجزیره، وی تاکید کرد که اگر یمنی ها طرح قانون اساسی را به همه پرسی می کشاندند، امروز یمن به یک کشور امن تبدیل می‎شد.

عبدربه منصور هادی تصریح کرد: حوثی ها باید سلاح های خود را تحویل دهند و از شهرها عقب نشینی کنند و آن را دست احزاب و جریان‎های سیاسی بسپارند.

رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن با شرکت در اجلاس سران عرب در اردن مدعی شد که بیش از 80 درصد از اراضی یمن اکنون تحت سیطره «دولت قانونی» قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج