وزیر خارجه عراق از کشورهای عربی خواست تا در مبارزه با داعش عراق را یاری کنند و گفت که برخی عناصر داعش از کشورهای عربی به عراق آمده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق در حاشیه نشست سالانه سران اتحادیه عرب در اردن در حضور خبرنگاران از کشورهای عربی خواست تا عراق را در مبارزه با داعش یاری کنند و نگذارند که داعش خود را نماینده کشورهای عربی معرفی کند.

به نوشته پایگاه خبری المعلومه، طبق بیانیه صادره از وزارت خارجه عراق، الجعفری در این گفت‌و‌گو به کشورهای عربی گفت: صدایتان را به گوش عراق برسانید تا صدای شما از طریق داعشی‌ها که از کشورهایتان آمده‌اند شنیده نشود.

او افزود: ما به ایستادگی شما در کنارمان نیاز داریم، نمی‌خواهیم تا خون فرزندانتان به جای سربازان ما ریخته شود اما از شما می‌خواهیم تا برای مقابله با داعش کمکمان کنید، خصوصا اینکه برخی عناصر داعش از کشورهای شما آمده‌اند؛ لذا خودتان را از طریق کمک‌هایتان به ما معرفی کنید تا این نشود که عراق سخن شما را از طریق داعشی‌هایی که از کشورهایتان می‌آیند بشنوند.

وزیر خارجه عراق ادامه داد: بیشتر کشورها برای کمک کردن اعلام آمادگی کرده‌اند و حجم کمک‌ها مختلف است و آنها در شجاعت عراقی‌ها و در دستاوردهایشان شکی ندارند و این پیروزی‌ها فقط برای عراق نیست بلکه برای همه جهان است.

الجعفری تأکید کرد: عراق در حال حاضر در مرحله آخر آزادسازی شهرهاست اما ما به حمایت شما برای مرحله پس از آزادسازی شهرها نیاز داریم و خطر داعش با آزادی موصل از بین نمی‌رود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج