کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت که گروه تروریستی داعش شهروندان عراقی را در ساختمان های بمبگذاری شده شهر موصل گروگان گرفته تا از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل افزود: تروریست های داعش شهروندان عراقی را در ساختمان های موصل گروگان گرفته اند و به کسانی که به دنبال فرار هستند، شلیک می کنند.

زید بن رعد در بیانیه ای عنوان کرد: از زمان شروع درگیری ها در غرب موصل 307 غیر نظامی کشته و 273 نفر دیگر زخمی شده اند.

وی با بیان اینکه گروه تروریستی داعش برای تحقق اهداف خود از غیر نظامیان استفاده می کند، ادامه داد: نیروهای عراقی و ائتلاف بین المللی ضد داعش باید تلاش کنند در این تله تروریست های داعش نیفتند.

این در حالی است که طبق اعلام سازمان عفو بین الملل، در حمله هوایی 17 مارس به غرب موصل دستکم 150 شهروند عراقی در منطقه جدید موصل کشته شدند که بعد از آن مسئولان آمریکایی و عراقی در اواخر هفته اعلام کردند که در اواخر هفته در این حادثه و حوادث دیگر تحقیق خواهند کرد.

مقامات آمریکایی مسئولیت حمله هوایی به منطقه ای در غرب موصل عراق را که گفته می شود در آن بیش از 200 نفر کشته شده اند، پذیرفتند. مقامات آمریکایی پذیرفته‌اند که نیروهای ائتلاف مسئول حمله‌ای هوایی در منطقه‌ای در غرب موصل در 17 مارس (۲۷ اسفند) بوده‌اند. شهروندان ساکن منطقه‌ای که حمله در آن انجام شده می‌گویند بیش از 200 غیرنظامی در جریان آن کشته شده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج