«محمد صالح» رهبر مخالفان دولت ازبکستان با انتشار ویدیویی از «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور این کشور حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «محمد صالح» مخالف و رهبر حرکت مردمی ازبکستان با انتشار ویدیویی حمایت خود را از «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور ازبکستان اعلام کرد.

رهبر مخالف دولت ازبکستان در این ویدیو گفت: من قبلا از میرضیایف به دلیل اینکه پس از مرگ «اسلام کریم‌اف»، غیرقانونی رئیس جمهور شد، انتقاد کردم و هنوز هم این عمل وی را نادرست می‌دانم.

اما اخیرا برخی اقدامات وی، به خصوص رسیدگی به مشکلات مردم ازبکستان که تقریبا 25 سال فراموش شده بود، در قلب من شعله امید را به وجود آورد و احساس کردم که میرضیایف، حسن نیت دارد.

مردم ازبکستان به خصوص اینجانب منتظر تغییرات و اصلاحات جدی در کشور هستیم.

در ازبکستان گروه قدرتمندی وجود دارد که برای میرضیایف در اجرای اصلاحات اقتصادی مانع ایجاد می‌کند اما وی نباید فراموش کند که در پشت وی دولت و مردم ازبکستان ایستادند.

از این رو، وی باید جسارت و شجاعت اختیار کند و ازبکستان را از این گروه مافیایی نجات دهد.

این مخالف دولت ازبکستان از میرضیایف دعوت کرد به اعتماد و پشتیبانی مردم خود تکیه کرده و اصلاحات سیاسی و اقتصادی گسترده‌ای را در کشور آغاز کند.

محمد صالح مؤسس حزب «ایریک» و نماینده شورای عالی ازبکستان در سال 1991 یکی از رقیبان اصلی اسلام کریم‌اف در انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان در آن سال بود.

وی در جولای 1992 در پی فشارها از نمایندگی شورای عالی ازبکستان دست کشید.

محمد صالح ماه آوریل سال 1993 به اتهام خیانت به دولت بازداشت شد اما در پی فشار جامعه جهانی به شرط عدم خروج از «تاشکند» آزاد گردید، بعدا به ترکیه فرار کرد و در حال حاضر در این کشور فعالیت دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج