نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در جریان مذاکرات ژنو، سند جدیدی را درباره حکومت و قانون اساسی و انتخابات سوریه ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، المیادین اعلام کرد که «دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه در مذاکرات ژنو سندی را به طرف های حاضر ارائه کرده است.

المیادین تصریح کرد: دی میستورا طرح جدیدی را به طرف های سوری ارائه داد؛ این طرح شامل اصول کلی درباره سبدهای چهارگانه برای بررسی در طول مذاکرات ژنو است. در این طرح نقاط فرعی و عناوین کوچکی ذکر شده ولی به تشکیل هیأت انتقالی قدرت اشاره ای نشده است.

المیادین اضافه کرد: در این طرح فقط عناوینی درباره روش و شکل حکومت در آینده سوریه ارائه شده است. این طرح عنوان های کلی پیرامون قانون اساسی و انتخابات را دربر می گیرد و به صورت دقیق تعیین نکرده که مقصود از انتخابات، پارلمانی است یا ریاست جمهوری.

همچنین دیدار و نشست میان معاون دی میستورا و هیأت عالی معارضان در ژنو آغاز شد.

هیأت سوریه به ریاست «بشار الجعفری» نیز در جریان مذاکرات ژنو و در آینده نزدیک اسنادی درباره انتخابات و حکومت ارائه خواهد داد.

دور پنجم مذاکرات سوریه در ژنو از روز جمعه با مشارکت هیات مذاکره کننده دولت سوریه و دیگر هیات های معارض رسما آغاز شد.

گفتنی است که مذاکرات «ژنو۴» در سوم ماه مارس جاری به کار خود پایان داد. در این مذاکرات پیرامون دستور کار 4 بندی شامل دولت، قانون اساسی، انتخابات و مبارزه با تروریسم که به صورت موازی در مذاکرات جدید مورد بحث قرار خواهند گرفت توافق حاصل گردید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج