شیخ اکرم الکعبی گفت: سازمان بسیج مردمی می‌بایست با پشتیبانی سایر قوای نظمی عراق، قطع راه‌های امدادرسانی به داعش از مرز سوریه را در اولویت امور قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، «قاسم الأعرجی» وزیر کشور عراق با حضور در مقر مرکزی مقاومت اسلامی نُجَباء در بغداد، با حجت‌الاسلام «اکرم الکعبی» دبیرکل این جنبش، دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار که بدون حضور اصحاب رسانه انجام پذیرفت؛ درمورد مسائل روز عراق و سرنوشت این کشور در روزهای پس از عملیات موفقیت‌آمیز موصل به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وزیر کشور عراق با ابراز نگرانی از امنیت شهروندان در انفجارهای پراکنده این کشور اظهار داشت: پایان اقدامات تروریستی در سراسر کشور، تقویت فعالیت‌های اطلاعاتی برای کشف و انهدام این گروهک‌ها را می‌طلبد تا ثبات و آرامش به کشور علی الخصوص پایتخت بازگردد.

الأعرجی افزود: درمورد اهالی موصل نیز، تشکیلات نظامی حاضر در عملیات بزرگ "قادمون یا نینوی" باید با ایجاد مسیرهای امن، اهالی مناطق را از مرکز درگیری خارج سازند.

در ادامه این دیدار، دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء در تایید سخنان وزیر کشور، اتحاد و همبستگی رهبران مقاومت و نهادهای نظامی کشور را از آن جهت مهم دانست که اذهان را به پیاده سازی نقشه راهی واحد برای از بین بردن فتنه‌های تروریستی و اختلاف افکنانه متمرکز خواهد کرد.

شیخ اکرم الکعبی همچنین به عملیات آزادسازی بخش غربی موصل اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج مردمی (الحشد الشعبی) می‌بایست با کمک نیروهای نظامی تحت فرمان وزارت کشور، قطع راه‌های امدادرسانی به داعش از مرز سوریه را در اولویت امور قرار دهد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج