معاون رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی در آیپک گفت که آمریکا بیش از این تلاش‌های ایران برای بی ثبات کردن منطقه و به خطر انداختن امنیت اسرائیل را تحمل نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، "مایک پنس" معاون رئیس جمهور آمریکا در نشست کمیته امور عمومی آمریکا- اسرائیل (آیپک) به سخنرانی پرداخت.

وی در بخشی از سخنرانی خود گفت: اجازه دهید شفاف باشم. رئیس جمهور ترامپ در حال کار کردن با ارتش بوده و مردم آمریکا نیز این را می‌دانند. ما داعش را نابود خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم مردم ما و متحدانمان و یا متحد بسیار گرامی‌مان یعنی اسرائیل را بیش از این تهدید کند و در نهایت، تحت ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا در مقابل کشورهایی که نقشی پیشرو در حمایت از تروریسم دارند خواهد ایستاد. دولت ترامپ ایران را تحت نظر قرار می‌دهد.

معاون ترامپ در ادامه این سخنرانی گفت: آمریکا بیش از این تلاش‌های ایران برای بی ثبات کردن منطقه و به خطر انداختن امنیت اسرائیل را تحمل نخواهد کرد. مقامات ایران آشکارا از آرزوی خود درباره محو اسرائیل از نقشه و انداختن مردم آن به دریا سخن می‌گویند. آنها به سوی توسعه تسلیحات هسته‌ای و موشک‌های بالستیک رفته و به دلیل پایان فاجعه آمیز تحریم‌های مرتبط هسته‌ای تحت توافقی که حاصل شد، هم اکنون آنها به منابع بیشتری برای به مخاطره انداختن اسرائیل دست یافته‌اند.

پنس افزود: اجازه دهید شفاف باشیم. تحت ریاست ترامپ، دولت آمریکا به ایران اجازه نخواهد داد که به توسعه سلاح اتمی بپردازد. این تعهد رسمی ما به شما و جهان خواهد بود.

وی در ادامه سخنرانی خود در ایپک گفت: ما به دستور کار حمایتی از اسرائیل پایبند بوده و صلح با فلسطینیان را به پیش می‌بریم و انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به قدس نیز همچنان بر روی میز قرار دارد. ما قاطعانه می‌گویم که ترامپ و من بدون هیچگونه معذرت خواهی برای اسرائیل خواهیم ایستاد و همواره این کار را انجام خواهیم داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج