یک مقام ارشد ارتش آمریکا از ارسال مخفیانه تسلیحات راهبردی به کره جنوبی برای مقابله با تهدیدات کره شمالی خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از کوریا تایمز، یک مقام ارشد نظامی آمریکایی که نامش فاش نشده، تاکید کرد: آمریکا به طور مخفیانه تسلیحات نظامی راهبردی به کره جنوبی ارسال کرده تا کره شمالی را تهدید کند.

وی در ادامه تصریح کرد: در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ، کره جنوبی هم موضع و رویکرد تهاجمی تری را در قبال کره شمالی اتخاذ کرده است.

این مقام آمریکایی افزود: ارسال شگفت آور تسلیحات راهبردی در بالا بردن ترس کره شمالی موثر خواهد بود و این پیام را منتقل خواهد کرد که این تسلیحات را می توان در صورتی که نیاز باشد، به سرعت منتقل و جابجا کرد.

این اظهارات چند روز پس از آن است که واشنگتن تایید کرده است تعدادی از جنگنده های رادارگریز اف 35 را در شبه جزیره کره مستقر کرده است. این جنگنده ها در ابتدا قرار بود به ژاپن اعزام شود.

این جنگنده های پیشرفته در مانورهای نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی شرکت کرده اند و بمباران چندین هدف در کره شمالی را شبیه سازی نموده اند.

این پروازها طی روزهای 20 و 23 مارس انجام شده ولی روز شنبه توسط وینسنت بروکز فرمانده نیروهای آمریکایی در کره جنوبی به طور علنی اعلام شده است.

وی تاکید کرد: استقرار پیشرفته ترین هواپیماهای جنگنده در کره جنوبی، نمونه دیگری از پایبندی آمریکا به تعهدات خود برای حمایت از اتحاد و ائتلاف با سئول است. آمریکا برای ارتقای حضور نظامی خود در منطقه، زیردریایی هسته ای یو اس اس کلمبوس را نیز به آبهای کره جنوبی اعزام کرده است.

15 مارس نیز 2 فروند بمب افکن راهبردی بی یک آمریکایی به طور مخفیانه در پایگاه هوایی جزیره گوام مستقر شدند و بعدا مانور هوایی را در کره جنوبی انجام دادند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج