بازیگر بریتانیایی که برای ایفای نقش‌های خاطره‌انگیز شناخته می‌شود، نسبت به تغییرات آب و هوایی حساسیت زیادی دارد و به همین منظور دیدگاه‌هایش را مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، اما تامپسون که برای بازی در فیلم‌های فانتزی، کمدی و رمانتیک چون «حس و حساسیت»، «عشق در واقع» و «پرستار بچه» شناخته می‌شود مانند لئوناردو دی کاپریو به مسایل زیست محیطی اهمیت زیادی می‌دهد.

این بازیگر 57 ساله که به عنوان فعال محیط زیست شناخته می‌شود، گفت در تلاش است تا آگاهی درباره مسایلی چون استخراج مواد معدنی و تغییرات آب و هوایی افزایش یابد.

تامپسون افزود: فکر می‌کنم کاری که همه باید انجام دهیم این است که با صدای بلند این مسایل را فریاد بزنیم. مردم معمولی نیاز دارند بیشتر بدانند و باید اطلاعات بیشتری کسب کنند. نمی‌شود که بنشینی و بگویی خب من که در بازیافت مشارکت دارم.

این بازیگر در گفتگویی تلویزیونی با شبکه‌ای سوئدی به انتقاد از برنامه‌های نروژ برای استخراج نفت و گاز در قطب نیز پرداخت.

سال پیش اوسلو زمینه‌های جدیدی برای اکتشاف را مطرح کرد که در دو دهه اخیر برای نخستین بار مطرح می‌شد و این ماه با اعلام برنامه‌هایی که قصد دارد تا در دریای بارنتس انجام دهد، خشم حافظان محیط زیست را برانگیخت.

تامپسون در این باره گفت نروژ همیشه برای او یک «نور سبز» بوده و به عنوان یکی از نخستین کشورهایی که توافقنامه تغییرات آب و هوایی پاریس را در سال 2015 امضا کرد و در قانون اساسی حق داشتن محیط زیست سالم را به رسمیت شناخت، به آن احترام گذاشته است.

وی در این باره گفت: اما نمی‌شود بگویی می‌خواهی از نسل‌های آینده حمایت کنی و بعد حفاری بیشتر انجام بدهی که برای سیاره ما خطرناک است.

تامپسون که از جوانی به صلح سبز ملحق شده بود سال 2014 به مجمع‌الجزایر سوالبارد در قطب شمال سفر کرد.

وی با یادآوری آن سفر گفت: دیدن یخ‌هایی که متاسفانه در حال ذوب شدن هستند مرا واقعا تکان داد، اما همچنین دیدن غم و اندوه دانشمندانی که 25 سال است برای این مکان کار می‌کنند و حالا در کنار یخچال‌های طبیعی ایستاده‌اند نشانه‌هایی از اتفاقی وحشتناک است که در حال وقوع است.

تامپسون که از بازیگران فیلم «دیو و دلبر» نیز است گفت پروژه بعدی‌اش کارگردانی فیلمی درباره طاعون لندن در سال 1665 است.

وی در این باره گفت: آنچه درباره این پروژه جالب توجه است این است که مانند بسیاری از مصیبت‌ها، این بیماری نیز فقط دامن فقرا را ‌گرفت.

وی افزود: می خواهم در شصتمین سال تولدم بار دیگر بنر صلح سبز را بالا ببرم.

تامپسون در این گفتگو گریزی هم به ترامپ زد و برای نخستین بار فاش کرد که چندین سال پیش و زمانی که از همسرش جدا شده بود، یک بار تلفن به صدا درآمد و دونالد ترامپ به وی پیشنهاد دوستی داد و او را به برج ترامپ دعوت کرد. وی افزود البته که من این دعوت را نپذیرفتم و این پیشنهاد خیلی بی‌معنی و عجیب بود.

البته تامپسون با شوخی مجریان تلویزیون سوئد نیز روبه رو شد که به وی می‌گفتند: شاید حالا بانوی اول آمریکا بودی...

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج