عدم تصویب طرح خدمات درمانی جدید دولت آمریکا در کنگره باعث خشم دونالد ترامپ از جمهوریخواهان شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پرس تی وی، در پی ناکامی جمهوری‌خواهان در تصویب قانون خدمات درمانی جدید در کنگره، کاخ سفید به قانون‌گذاران محافظه‌کار امریکا هشدار داد از دستور کار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور، پیروی کنند.

رینس پرایباس، رئیس دفتر ترامپ، دیروز یکشنبه (6 فروردین 1396) این بیانیۀ هشدارآمیز را مطرح کرد.

قرار بود عصر روز جمعه مجلس نمایندگان آمریکا به بررسی طرح جدید بیمه درمانی ترامپ‌، که جمهوری‌خواهان و ترامپ وعده داده بودند تا آن را جایگزین خدمات بیمه درمانی کنونی (اوباما کر) کنند، بپردازند. اما این طرح پس از آن‌که تعدادی از محافظه‌کاران با آن مخالفت کردند، از دستور کار خارج شد.

رینس پرایباس در اظهارات روز یکشنبۀ خود گفت دولت امریکا آماده است برای پیشبرد دستور کار ترامپ، هم با نمایندگان جمهوری‌‎خواه و هم با قانون‌گذاران میانه‌رو دموکرات همکاری کند.

پرایباس در ادامه، طرح جدید اصلاح بیمه درمانی همگانی، بودجۀ پیشنهادی ترامپ و یک طرح اصلاح مالیاتی را ازجمله دستور کارهای آتی ترامپ عنوان کرد.

دولت ترامپ در نخستین آزمون خود در کنگرۀ آمریکا، در تلاش برای لغو قانون اوباما کر و جایگزینی آن با طرح آن آن بیمۀ درمانی همگانی ترامپ موسوم به ترامپ کر، با شکستی بزرگ مواجه شده است.

ترامپ که در تبلیغات انتخاباتی ریاست جمهوری امریکا بر لغو قانون بیمۀ همگانی (اوباما کِر) و اصلاح نظام مالیاتی مانور زیادی داده بود، بعد از شکست در لغو قانون بیمه همگانی تأکید کرد تمام تلاشش را بر اصلاح نظام مالیاتی آمریکا متمرکز خواهد کرد.

این در حالی است که قرار بود کسر بودجۀ ناشی از اصلاحات مالیاتیِ مدنظر ترامپ، از محل حذف قانون بیمۀ همگانی (اوباما کر) تأمین شود.

پیش‌بینی می‌شود با توجه به شکست ترامپ در پیشبرد طرح خود در کنگره، او در آینده با مشکلات جدی‎‌تری مواجه شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج