رسانه‌ها خبر دادند که ترامپ به زودی از تاسیس دفتر جدیدی با نام نوآوری کاخ سفید خبر خواهد داد و مدیریت آن بر عهده داماد وی خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از «هیل» نشریه کنگره آمریکا، گزارش‌ها حاکی از آن است که "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا قصد دارد دفتر جدیدی با نام دفتر نوآوری کاخ سفید ایجاد کند و مدیریت آن را به "جارد کوشنر" داماد و مشاور ارشد خود بسپارد.

روزنامه واشنگتن پست خبر داد که ایجاد این دفتر روز دوشنبه اعلام خواهد شد و این دفتر جدیدالتاسیس گزارش کار خود را مستقیم به رئیس جمهور خواهد داد.

ایده ایجاد این دفتر کمک به تحقق اهداف رئیس جمهور می‌باشد که در دوران رقابت‌های ریاست جمهوری آنها را قول داده بود که از جمله این قول‌ها کمک به بهداشت و درمان کهنه سربازان و مبارزه با اعتیاد به مواد مخدر است.

دفتر جدید که از سوی واشنگتن پست با نام "سوات تیم" شناخته می‌شود قصد دارد تا کاغذبازی اداری در ایالت‌های فدرال را از بین ببرد و قصد دارد تا با غول های فناوری جهان نظیر "تیم کوک" مدیر عامل اپل، "بیل گیتس" موسس مایکروسافت، "الون ماسک" بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تسلا و "مارک بنیوف" مدیر عامل سیلزفورس همکاری کند.

انتظار می‌رود تا ایده‌ای از تجارت‌های جهانی کسب شده و ممکن است خصوصی سازی برخی از نهادهای دولتی مد نظر قرار گرفته شود.

بر اساس گزارش‌ها، تیم دفتر جدید شامل مدیران تجاری سابق برخی شرکت‌ها خواهد بود.

کوشنر پیشتر گفته بود: ما باید بهترین‌ها را در دولت داشته باشیم. دولت باید همانند یک شرکت بزرگ آمریکایی اداره شود. ما امیدواریم که بتوانیم موفقیت و کارآیی را برای مشتریان خود که شهروندان هستند به همراه بیاوریم.

بر اساس این گزارش، "ایوانکا ترامپ" دختر ترامپ و همسر کوشنر نیز در دفتر جدیدی سمتی خواهد داشته و به توسعه نیروی کاری کمک خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج