رئیس جمهور آمریکا در واکنش به اقدام مجلس نمایندگان این کشور در مخالفت با طرح بیمه وی، اعلام کرد: ما در مورد وفاداری چیزهای زیادی یاد گرفتیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به اقدام روز جمعه مجلس نمایندگان گفت: «ما در مورد وفاداری چیزهای زیادی یاد گرفتیم. در مورد روند جمع کردن رای، چیزهای زیادی یاد گرفتیم».

رئیس‌جمهوری آمریکا در عین حال گفته این طرح «احتمالا فقط بین 10 تا 15 رای کم داشت و بدون حمایت دموکرات‌ها، نمی‌توانستیم آن را به تصویب برسانیم.

روز گذشته طرح بیمه درمانی مورد حمایت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برای جاگزینی بیمه درمانی «باراک اوباما» موسوم به اوباما کر نتوانست حد نصاب کافی برای کسب حمایت نمایندگان را به دست آورد، و در نتیجه از دستور کار برای رای‌گیری در مجلس نمایندگان خارج شد.

در جلسه مجلس نمایندگان دموکرات‌ها یک‌ پارچه مخالف این طرح بودند و شماری از جمهوریخواهان نیز به مخالفت با آن پرداختند.

هواداران بیمه درمانی مورد حمایت ترامپ گفته بودند این طرح اهداف آنها را تامین می‌کند و به وضعیتی که آن را «دولت به عنوان پرستار» در خدمات بیمه توصیف می‌کردند، پایان می‌دهد.

رویترز در ادامه می نویسد نه ترامپ و نه رایان، رئیس مجلس نمایندگان، هیچ برنامه‌ای برای رای‌گیری دوباره طرح در آینده نزدیک ارائه نکرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج