ساعاتی پیش یک فرد مهاجم با خودرو به محل ساختمان بریتانیا در وستمینستر حمله کرد که در نتیجه این حمله، یک پلیس مسلح از محافظان ساختمان پارلمان جان خود را از دست داد، و فرد مهاجم در صحنه کشته شد.

به گزارش خبرگزاری موج، دو کشته دیگر حادثه تروریستی لندن، شهروند عادی هستند، یکی از آنها زنی است که در زمان وقوع حمله خود را به درون رود تیمز انداخت و با وجود این که نیروهای امدادی او را زنده از آب گرفتند، دقایقی بعد در نتیجه شدت جراحات جان خود را از دست داد.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، دقایقی بعد از وقوع حمله تروریستی از دفترش به محل امن دیگری منتقل شد و پلیس تایید کرده است که او هنوز تحت محافظت نیروهای امنیتی قرار دارد.

رییس پلیس اسکاتلند یارد، ساعتی بعد از حمله امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که تعداد زخمی‌های حمله امروز به پارلمان این کشور حد اثل 20 نفر است. فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه هم اعلام کرده است که سه دانش آموز فرانسوی که به همراه همکلاسی‌هایشان در حال بازدید از پارلمان بریتانیا بودند هم در میان زخمی‌های این حادثه قرار دارند.

خیابان‌های منتهی به پارلمان در لندن بسته شده است، ایستگاه مترو ویستمینستر هم بسته شده است، و پلیس با تاکید بر این که در باقی مناطق لندن اوضاع عادی است از مردم خواسته است اگر اطلاعاتی در مورد حمله امروز دارند با شماره‌های اضطراری تماس بگیرند.

حمله امروز به پارلمان در لندن در اولین سالگرد حمله مرگبار داعش به بلژیک که بیش از 30 کشته به جا گذاشت، رخ داده است. بریتانیا قبلا اعلام کرده بود از امروز فرآیند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز خواهد کرد. با این که پلیس تایید کرده است که تیم ضد تروریستم در مورد این حادثه تحقیق خواهد کرد، هنوز هیچ گروه تروریستی مسئولیت این عملیات را بر عهده نگرفته است و از دلایل احتمالی آن اطلاعاتی در دست نیست.

تا کنون، فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و کاخ سفید در پیام‌های جداگانه ای با لندن ابراز همدردی کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج