وزیر امور خارجه روسیه در دیدار با نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه بر تثبیت پیشرفت حاصل در مذاکرات سوری-سوری تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سانا، «سرگی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه بر ضرورت تثبیت پیشرفتی که در تازه ترین دور مذاکرات حل بحران سوریه در ژنو حاصل گردید، تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، لاوروف در دیدار روز چهارشنبه با «استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه بر ضرورت افزایش تلاش ها برای پیشبرد مذاکرات سوریه و چهار بند تدوین قانون اساسی، برگزاری انتخابات، آغاز مرحله انتقالی و مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

از سوی دیگر دی میستورا نیز بر ضرورت حمایت از تلاش های سیاسی برای حل بحران سوریه تاکید کرده و سفر خود به مسکو را در راستای حمایت از این تلاش ها برشمرد.

وی همچنین نسبت به حضور تمام هیات های مدعو در مذاکرات ژنو که قرار است فردا پنج شنبه آغاز شود ابراز امیدواری نموده و مشارکت در این مذاکرات را نشان دهنده عزم طرف ها برای پیشرفت در حل و فصل سیاسی بحران سوریه دانست.

گفتنی است که دور چهارم مذاکرات ژنو سوم ماه مارس جاری با مشارکت هیات مذاکره کننده دولت سوریه به کار خود پایان داد و قرار است دور جدید این مذاکرات فردا پنج شنبه (۳ فروردین) برگزار شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج