یکی از نمایندگان پارلمان اوکراین گفته است اسنادی در دست دارد که نشان می‌دهد، رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ مبلغ 750 هزار دلار از یک حزب حامی روسیه در اوکراین دریافت کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج، شبکه «بی بی سی» گزارش کرد که اتهامات بیشتری در اوکراین در خصوص بودجه‌های محرمانه‌ای مطرح شده است که به «پائول منافورت» رئیس سابق ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ پرداخت شده است.

طبق این گزارش، «سرهی لشنکو» یکی از نمایندگان پارلمان اوکراین گفته است، شواهدی در دست دارد که نشان می‌دهد منافورت تلاش کرده است دریافت 750 هزار دلار از یک حزب طرفدار روسیه در سال 2009 را پنهان کند.

طبق گزارش بی بی سی، منافورت مشاور «ویکتور یانوکوویچ» رئیس‌جمهور سابق اوکراین بود. یانووکویچ طرفدار روسیه بوده است.

منافورت دریافت چنین مبلغی را رد کرد و سخنگوی وی، چنین ادعاهایی را بی‌اساس خواند.

لشنکو گفته است که این اسناد به امضای منافورت درآمده است و در دفتر سابقش در اوکراین به همراه یکسری اسناد دیگر پیدا شده است.

این اسناد نشان می‌دهد که مبلغ 750 هزار برای 501 رایانه شرکتی به نام «دیوید منافورت» از طریق یک بانکی در قرقیزستان پرداخت شده است.

لشنکو تصریح کرده است که این مبلغ برای کاری که منافورت برای حزب طرفدار روسی «مناطق» اوکراین که از حمایت یانوکوویچ برخوردار بود، پرداخت شده بود.

سخنگوی منافورت گفته است که این اسناد قابل جعل است و عنوان نامه و امضا با یکدیگر همخوانی ندارد.

منافورت در مارس 2016 به ستاد انتخاباتی ترامپ پیوست و به ترامپ در کسب نامزدی ریاست‌جمهوری در رقابت‌های انتخاباتی کمک کرد و در ماه ژوئن به عنوان رئیس ستاد انتخابات ترامپ برگزیده شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج