سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن استقبال از پنجمین دور از مذاکرات ژنو درباره سوریه گفت که نماینده ویژه پکن در امور سوریه نیز در این نشست شرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «هوآ چونینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین اعلام کرد که پکن از دور بعدی مذاکرات بین طرفین دولت و معارضان سوریه در ژنو استقبال می‌کند و «ژیه ژیائویان» نماینده ویژه دولت چین در امور سوریه در این مذاکرات شرکت خواهد کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، هوآ در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که نمایندگان دولت و معارضان سوریه باید از این مذاکرات به عنوان فرصتی برای همکاری به سوی حل و فصل اوضاع کنونی سوریه استفاده کنند.

وی توضیح داد: «چین از برگزاری پنجمین دور مذاکرات صلح سوریه استقبال می‌کند. نماینده ویژه چین در امور سوریه برای شرکت در این مذاکرات به ژنو سفر خواهد کرد. وی در دستیابی به صلح از طریق مذاکرات، مشارکت می‌کند و نقش مثبت و سازنده‌ای در این فرایند برای یافتن یک توافق سیاسی در سوریه، ایفا خواهد کرد».

دور جدید مذاکرات بین طرفین سوری قرار است روز پنجشنبه (فردا) در ژنو آغاز شود. هیأت دمشق و کمیته عالی مذاکرات معارضان سوریه (HNC) حضور خود در این مذاکرات تأیید کردند و نمایندگانی از گروههای مسلح سوریه نیز احتمالاً در این نشست شرکت خواهند کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج