«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد کشورهای اروپایی دیگر نمی‌توانند آنکارا تهدید کنند زیرا روزهای استفاده ابزاری از توافق مهاجران گذشته است.

به گزارش خبرگزاری موج، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد کشورهای اروپایی دیگر نمی‌توانند آنکارا تهدید کنند زیرا روزهای استفاده ابزاری از توافق مهاجران گذشته است.

اردوغان طی سخنرانی میان هوادارانش در آنکارا گفت ترکیه دیگر بوسیله توافق مهاجران از سوی اروپا تهدید نخواهد شد زیرا آن روزها گذشته است.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «سی‌ان‌ان ترک» وی همچنین با تهدید کردن تمام اتباع اروپایی که در ترکیه حاضر هستند افزود به هیچ کسی اجازه نخواهند داد تا برای اروپا جاسوسی کنند و دیگر آنها را تحمل نخواند کرد.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد بعد از همه‌پرسی تغییر قانون اساسی (از پارلمانی به ریاستی) در 27 فروردین، ترکیه‌ای «بسیار متفاوت» در روابط با اروپا متولد خواهد شد.

آنکارا در هفته‌های اخیر نیز شاهد تنش‌های وخیمی با کشورهای اروپایی مانند آلمان و هلند بر سر سخنرانی وزیرانش جهت جمع‌آوری رای «بله» برای رفراندوم تغییر قانون اساسی در جمع اتباع ترک در کشورهای مذکور است.

مخالفت دولت‌های اروپایی با برگزاری سخنرانی و تجمعات تبلیغاتی مقامات ترکیه در کشورهایشان برای جمع کردن رای مثبت به تغییر قانون اساسی در همه‌پرسی 27 فروردین، باعث عصبانیت بیش‌ازحد آنکارا شده بگونه‌ای که حتی اروپا را تهدید به تحریم می‌کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج