نماینده ولایت ارزگان در پارلمان گفت: طالبان با حمله به پاسگاه‌ امنیتی نیروهای ارتش در ارزگان 26 سرباز ارتش را کشته و 17 سرباز دیگر را به اسارت گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، «عبیدالله‌ بارکزی» نماینده پارلمان افغانستان در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد: در نتیجه حملات طالبان به پاسگاه امنیتی نیروهای ارتش در ارزگان 26 سرباز ارتش کشته شدند.

وی افزود: شب گذشته طالبان با حمله به پاسگاه امنیتی در شهر «ترینکوت» مرکز ولایت ارزگان 26 سرباز ارتش را کشته و 17 نفر دیگر را ربودند.

عبیدالله بارکزی از ضعف حاکمیت دولت در ولایت ارزگان هشدار داده و از دولت مرکزی افغانستان خواسته است تا به منظور بهبود وضعیت امنیتی در این ولایت هر چه سریعتر اقدام کند.

مقامات امنیتی ولایت ارزگان اعلام کرد که این پاسگاه نیروهای ارتش دست‌کم از چندین ماه گذشته در محاصره طالبان قرار داشته که شب گذشته در نتیجه تشدید حملات طالبان سقوط کرده است.

از سویی هم «دوست‌محمدنایاب» سخنگوی والی ولایت ارزگان با رد این اظهارات تاکید کرده است که نیروهای امنیتی افغان هنوز در این محل حضور دارند و درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: در نتیجه حمله طالبان به این پاسگاه و درگیری نیروهای امنیتی افغان با طالبان سه سرباز ارتش کشته شده است.

سخنگوی والی افزود: نیروهای بیشتری به منظور حمایت و بهبود وضعیت امنیتی به این محل اعزام شده‌اند.

«قاری یوسف‌احمدی» سخنگوی طالبان مدعی شد که طالبان شب گذشته پایگاه نیروهای امنیتی افغان در منطقه «خرما» را تصرف کرده و تجهیزات نظامی را نیز با خود برده‌اند.

با وجود این فرماندهی مرکزی« 209 اتل» نیروهای ارتش در قندهار از ابراز نظر در این مورد خودداری کرده است.

این در حالی است که قبل از این نیز برخی از نمایندگان پارلمان و شورای ولایتی ارزگان همواره از عدم بهبود وضعیت امنیتی در ارزگان به ویژه ترینکوت مرکز این ولایت انتقاد کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج