وزیر جنگ پیشین رژیم صهیونیستی هدف قرار دادن موشک ضد هوایی سوریه توسط اسرائیل را عامل بر عهده گرفتن حمله جنگنده‌های صهیونیستی به «تدمر» توصیف و از آن انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری موج، «ایهود باراک» وزیر جنگ و نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی از هدف قرار دادن موشک ضد هوایی سوریه توسط سامانه دفاعی اسرائیلی انتقاد کرد.

باراک تاکید کرد اقدام ارتش رژیم صهیونیستی در رهگیری و هدف قرار دادن موشک ضد هوایی سوری توسط سامانه «پیکان 3» اسرائیل را مجبور کرد که به تجاوز نظامی به حریم هوایی سوریه و حمله به پایگاهی در نزدیکی شهر «تدمر» اعتراف کنند.

به نوشته روزنامه « هاآرتص » وی گفت: «می‌شد بیشتر درباره آن فکر کرد، (عواقب آن) ارزش شلیک (ضد موشک) را نداشت. ما همیشه آنچه که "فرصت تکذیب" خوانده می‌شد را برای (بشار) اسد رئیس جمهور سوریه حفظ می‌کردیم.»

این روزنامه پیشتر اقدام دولت سوریه در پرتاب موشک به سمت جنگنده‌های اسرائیلی را نشان دهنده تلاش «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه برای تغییر دادن قوانین غیررسمی بازی خوانده بود.

بامداد جمعه بود که 4 جنگنده رژیم صهیونیستی با نقض حریم هوایی سوریه، پایگاهی را در نزدیکی «تدمر» هدف قرار دادند. ارتش سوریه نیز چندین موشک ضد هوایی «سام 5» به سمت آنها شلیک کرد که به 2 جنگنده اصابت کرده و یکی از آنها در اراضی اشغالی فلسطین سقوط کرد.

گفته می‌شود ارتش رژیم صهیونیستی توانسته یکی از این موشک‌های سام را با سامانه «پیکان 3» برای اولین بار هدف قرار دهد. پیشتر این سامانه در تعدادی از آزمایشات نظامی ناموفق بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج