بر اساس نظرسنجی که امروز (شنبه) منتشر شده بنوآ آمون نامزد سوسیالیست‌های فرانسه با ادامه کاهش محبوبیتش مواجه است و احتمالا امانوئل ماکرون نامزد میانه رو در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، بر اساس نظرسنجی صورت گرفته توسط پایگاه BVA ، میزان محبوبیت آمون با یک درصد کاهش به ۱۲.۵ درصد رسیده و در جایگاه چهارم قرار گرفته در حالیکه ماری لوپن، رهبر جناح راست افراطی با 26 درصد در جایگاه اول، ماکرون با 25 درصد در جایگاه دوم و فرانسوا فیون با ۱۹.۵ درصد در جایگاه سوم قرار گرفتند.

از اوایل فوریه سال جاری میلادی میزان محبوبیت آمون ۴.۵ درصد کاهش یافته و در حال حاضر میزان محبوبیتش تنها ۰.۵ درصد بیشتر از ژان لوک ملانشون، نامزد جناح چپ افراطی است.

با این حال این دو نامزد از کناره گیری از رقابت‌ها امتناع کرده و این تصمیم آنها بدان معناست که جناح چپ که دچار دو دستگی و تفرقه شده احتمالا در دور دوم انتخابات حذف خواهد شد.

فیون نیز از زمانی که به خاطر استخدام همسرش به عنوان معاون پارلمانی‌اش گرفتار رسوایی مالی شده با کاهش محبوبیت مواجه شده است.

این نظرسنجی همچنین نشان می‌دهد که ظاهرا ماکرون با کسب 62 درصد آرا به دور دوم انتخابات می‌رسد و ماری لوپن را که احتمالا تنها 38 درصد آرا را می‌تواند از آن خود کند، شکست می‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج