سرویس بین الملل- نیروهای امنیتی عراق در ادامه عملیات آزادسازی استان نینوا و مرکز آن موصل، بازار و ترمینال خصوصی منطقه باب الطوب در مرکز بخش غربی شهر را آزاد کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رسانه های عراق، نیروهای پلیس فدرال نیز پیشروی در منطقه موصل قدیم را در بخش غربی موصل، آغاز کردند.

براساس گزارش منابع امنیتی از موصل، نیروهای واکنش سریع در عملیات روز جمعه موفق شدند، خطوط دفاعی و استحکامات داعش را در باب الطوب شکسته و بازار و ترمینال خصوصی این منطقه را بطور کامل آزاد کنند. 

باب الطوب از مهمترین نقاط بخش غربی شهر موصل است که داعش برای حفظ آن تقلای زیادی کرده است. 

در همین حال سرلشکر رائد شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال در بیانیه ای در روز جمعه اعلام کرد که نیروهای تحت امر وی پیشروی به سمت منطقه موصل را در امتداد ساحل رودخانه دجله آغاز کرده اند. 

وی گفت یگان هایی از پلیس فدرال که در منطقه پل قدیمی مستقر بودند، از چند محور در عملیات پیشروی به سمت موصل قدیم مشارکت دارند. 

در همین حال، هادی العامری دبیر کل سازمان بدر و از فرماندهان ارشد الحشدالشعبی روز جمعه در جلسه ای با فرماندهان عملیات 'یا نینوا ما می آییم' شرکت کرد.

در این جلسه که سرلشکر ستاد عبدالامیر یارالله و جمعی از فرماندهان ارتش عراق حضور داشتند، در خصوص مرحله بعدی عملیات الحشدالشعبی بحث و تبادل نظر شد. 

العامری پیش از شرکت در این جلسه از محورها و خطوط نیروهای الحشدالشعبی در منطقه بادوش بازدید کرد. این منطقه درشمال شهر موصل، طی روزهای گذشته توسط الحشدالشعبی و با حمایت نیروهای امنیتی آزاد شده است.

با توجه به تراکم جمعیت غیرنظامیان در بخش غربی موصل ، بویژه در بخش های مرکزی، عملیات نیروهای امنیتی عراق با احتیاط بیشتری جریان دارد و پیشروی ها با آهستگی انجام می شود تا کمترین تلفات و صدمات به غیرنظامیان وارد شود. 

طی روزهای اخیر نیروهای امنیتی و الحشدالشعبی هزاران غیرنظامی را از خطوط تماس درگیری با داعش به نقاط امن منتقل کرده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج