معاون اول رئیس شورای مفتی‌های روسیه از اختصاص 5 درصدی سهمیه حج روسیه به مهاجران کاری کشورهای آسیای مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج و به نقل از «اسپوتنیک»، «روشن عباس‌اف» معاون اول رئیس شورای مفتیات روسیه گفت: بیش از هزار مهاجر کاری کشورهای آسیای مرکزی می‌توانند با سهمیه حج روسیه به عربستان سعودی برای انجام مناسک حج سفر کنند.

عباس‌اف در این زمینه افزود: با توجه به توافقات مقدماتی 5 درصد سهمیه‌های حج روسیه که تقریبا شامل 1050 نفر می‎شود، به مهاجران کاری آسیای مرکزی اختصاص داده خواهد شد.

وی تصریح کرد: افرادی که دارای اقامت دائم در روسیه را داشته باشند حق سفر به عربستان سعودی با سهمیه‌های حج روسی را دریافت می‌کنند.

عباس‌اف ادامه داد: یکی دیگر از شروط دریافت سهمیه حج برای مهاجران کاری این است که باید فقط به قصد ادای مناسک حج و نه برای اقامت به عربستان سعودی سفر کنند.

معاون شورای مفتیات روسیه در پایان با اشاره به اینکه ارائه سهمیه برای مهاجران کاری در جهان اسلام معمول است، گفت: این برای چندمین بار است که مهاجران کاری در رابطه با این موضوع با مفتیات روسیه مذاکره می‌کنند.

پیش از این شورای مفتیات روسیه با ارسال نامه‌ای از مقامات عربستان سعودی خواستار اختصاص سهمیه حج برای مهاجران کاری آسیای مرکزی شد.

در حال حاضر، سهمیه حج برای شهروندان روسیه 20 هزار و 500 نفر است که 200 سهمیه آن به مهاجران کار تعلق دارد.

اختصاص سهمیه حج برای مهاجران کاری توسط روسیه در حالی صورت می‌گیرد که کشورهای آسیای مرکزی سهمیه حج برای شهروندان خود را در سال‌های اخیر کاهش داده و سن حجاج را محدود کردند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج