رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند که وزارت دفاع این کشور ممکن است طی هفته‌های آینده شماری تا حدود یک‌هزار سرباز خود را برای کمک به روند نبردها علیه داعش، به سوریه اعزام کند.

به گزارش خبرگزاری موج، چند روز پس از انتشار گزارش‌ها در مورد اعزام شماری از تفنگداران دریایی به سوریه به ادعای کمک به طرف‌های مختلف در جنگ علیه گروه تروریستی داعش در الرقه، اکنون رسانه‌های ایالات متحده می‌گویند شمار نیروهای اعزامی آمریکا ممکن است به‌مراتب بیشتر از رقم اولیه باشد و به «یک‌هزار نفر» برسد.

براین اساس، روزنامه «واشنگتن‌پست»، روز چهارشنبه به نقل از مقام‌های وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که پنتاگون ممکن است در هفته‌های پیش‌رو، شماری تا یک‌هزار سرباز را در آماده‌باش نظامی قرار دهند. وب‌سایت «میلیتاری» نیز می‌گوید «جیمز ماتیس» وزیر دفاع و کاخ سفید نیز در حال ارزیابی گزینه افزایش نیروها به یک‌هزار نفر هستند.

پییش از این رسانه‌های آمریکایی گزارش داده بودند، پنتاکون شماری بالغ بر چند صد نفر از تفنگداران دریایی آمریکا را مجهز به جنگ‌افزارهای سنگین، به نبرد علیه عناصر گروه تروریستی داعش در الرقه اعزام کرده ‌است.

تا پیش از این مستشاران ارتش آمریکا، برای کمک و ارائه مشاوره و آموزش‌های نظامی به شماری از شبه‌نظامیان سوری که واشنگتن از آن‌ها حمایت می‌کند، در سوریه حضور داشتند. با این همه، پنتاگون از افزایش نیروهای نظامی و اعزام آن‌ها به نبردهای مستقیم در سوریه دوری می‌کرد.

واشنگتن‌پست می‌گوید تصمیم تازه در صورتی که در نهایت با موافقت جیمز ماتیس و «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری همراه شود، شمار نیروهای نظامی آمریکا که قرار است به نبرد الرقه کمک کنند را دو برابر افزایش خواهد داد.

به گفته این روزنامه، نیروهای تازه نیز به نبرد مستقیم با عناصر داعش فرستاده نمی‌شوند، اما وارد جبهه‌ای می‌شوند که خطرناک و به‌طور فزاینده‌ای پیچیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج