یکی از مقامات ارشد حوزه سلامت چین گفت: سیاست دو فرزندی در این کشور نتایج قابل توجهی داشته و انتظار می‌رود نرخ باروری تا سال 2020 افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق اعلام مقامات چین بیش از 18 میلیون گواهی تولد طی سال گذشته در چین ثبت شده که دو میلیون از میانگین پنج سال قبل بیشتر است.

"وانگ پیان" معاون وزیر کمیسیون ملی سلامت و تنظیم خانواده در چین گفت: در سال 2016 سیاست دو فرزندی به نتایج حائز اهمیتی دست پیدا کرد و از سال 2000 بیشترین تعداد تولد نوزادان در سال را شاهد بوده‌ایم.

وانگ بیان کرد: سال گذشته 18 میلیون و 460 هزار گواهی تولد ثبت شده و همچنین نرخ باروری به ازای هر زن ۱.۷ کودک افزایش یافته که این رقم در فاصله سال‌های 2000 تا 2015 میلادی ۱.۵ تا ۱.۶ درصد بوده است.

چین در سال 1979 به دلیل محدود ساختن رشد جمعیت، سیاست تک‌فرزندی را اعمال کرد اما اکنون مقامات این کشور نگران هستند کاهش نیروی کار در چین قادر به پشتیبانی از جمعیت فزآینده میانسال آن نباشد.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، روند افزایشی جمعیت تا سال 2020 ادامه خواهد داشت که انتظار می‌رود تعداد سالانه کودکان تازه متولد شده بین 17 تا 19 میلیون باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج