کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا از دولت ترامپ خواسته تا شواهد و مدارک خود را درباره ادعای شنود تماس‌های تلفنی برج ترامپ در جریان انتخابات گذشته این کشور ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور جدید آمریکا هفته گذشته با انتشار توئیت‌هایی باراک اوباما، رئیس جمهور سابق و دولتش را به شنود تماس‌های خود در جریان کمپین انتخاباتی متهم کرد.

در همین حال روز شنبه یکی از مقامات کنگره آمریکا اعلام کرد که قرار است تا روز دوشنبه طی نامه‌ای از دولت این کشور تقاضای ارائه شواهد و مدارک شود.

جیمز کلاپر، رئیس اداره امنیت ملی دولت اوباما گفته است تاکنون هیچ شواهدی با ادعای ترامپ منطبق نیست.

با این حال گفته می‌شود که این مساله گمانه زنی‌ها مبنی بر شنود تماس‌های ترامپ توسط دولت اوباما را پاسخ نمی‌دهد. ترامپ از کنگره کشورش خواسته تا درباره این موضوع تحقیق کند.

اعضای کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان از جمله آدام شف اعلام کردند که این کمیته به زودی و به صورت مختصر پاسخ درخواست رئیس‌جمهور برای تحقیقات در این خصوص را می‌دهد.

این کمیته همچنین اعلام کرده است که تاکنون هیچ شواهدی در تایید ادعای ترامپ وجود نداشته و رسانه‌ها ادعاهای توئیتری ترامپ را بیش از حد جدی گرفتند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج