نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به اقدام اخیر هلند در جلوگیری از ورود وزرای دولت ترکیه به اروپا درباره دخالت در امور داخلی این کشور هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه تنشها بین ترکیه و برخی کشورهای اروپایی از قبیل آلمان و هلند، نخست‌وزیر ترکیه به اروپا هشدار داده است.

تنش میان هلند و ترکیه روز شنبه(دیروز) وقتی این کشور به هواپیمای حامل وزیر خارجه ترکیه اجازه ورود به هلند را نداد و ساعاتی پس از آن، نیروهای پلیس هلند وزیر امور خانواده ترکیه را در روتردام دستگیر و به مرز آلمان منتقل کردند، به اوج خود رسید.

پیشتر رئیس‌جمهور ترکیه اقدام هلند را به «رفتار نازی‌ها» تشبیه کرده بود که این موضعگیری واکنش نخست‌وزیر هلند را در پی داشت.

در ادامه تنشها بین دو کشور، نخست‌وزیر ترکیه هم در جریان تجمع هواداران دولت در استان «بالیکسیر» این کشور، به اروپا هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، بینالی ایلدیریم خطاب به اروپا گفت: «این کار را نکنید. من به شما هشدار می‌دهم که این اقدامات، دوستی و متحد بودن نیست. آنهایی که دوستان دشمنان ترکیه شدند، علیه ترکیه خصومت و دشمنی نشان خواهند داد».

نخست‌وزیر ترکیه همچنین تاکید کرد که برخی کشورهای اروپایی میزبان اعضای «گروه‌های تروریستی پ‌ک‌ک و سازمان فتح الله گولن» شده‌اند.

ایلدیریم در ادامه درباره مواضع اخیر اروپایی‌ها در قبال همه پرسی در خصوص اصلاح قانون اساسی ترکیه گفت: «اروپا، لطفا در مسائل داخلی ترکیه و سیاست آن دخالت نکنید».

نخست وزیر ترکیه همچنین به مقامات هلندی هشدار داد که اقدام تلافی جویانه آنکارا، به شدیدترین وجه در راه است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج