سرویس بین الملل- دولت آمریکا در ادامه سیاست توسعه طبانه و مداخله جویانه خود، شمار تفنگداران این کشور در کویت با به 4200 تن افزایش می دهد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج، هفته نامه آمریکایی آرمی تایمز از اعزام ۲۵۰۰ چترباز آمریکایی به کویت با هدف شرکت در عملیات مبارزه با داعش در سوریه و عراق خبر داد.

«آرمی تایمز» از اعزام 2500 چترباز آمریکایی به کویت به منظور آمادگی ارتش آمریکا جهت به کارگیری این چتربازان در جنگ علیه داعش در کشورهای عراق و سوریه خبر داد اما اشاره ای به جدول زمانی دقیق این اعزام نکرد.

به نوشته این رسانه، علاوه بر این، 1700 نظامی آمریکایی نیز که پیشتر در منطقه مستقر شده اند، بین  کشورهای عراق و کویت تقسیم می شوند.

بر این اساس، یک مقام نظامی آمریکایی که تمایلی به افشای نامش نداشته، در مصاحبه با خبرگزاری «رویترز» اعلام کرده است که وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) درصدد است تا یک تیم مستقر در کویت داشته باشد که بتواند سریعا از این تیم در راستای تغییرات جاری اعمال شده در استراتژی آمریکا علیه داعش استفاده کند.

این اعلامیه جدید ارتش آمریکا درباره اعزام نیرو به کویت در بازه زمانی کمی بعد از آن مطرح شد که «جوزف ووتل» رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا در سخنرانی خود در کمیته نیروهای مسلح کنگره از اعزام نظامیان بیشتر به خاورمیانه با هدف انجام عملیات های موسوم به برقراری ثبات خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج