سرویس بین الملل- پلیس فرودگاه واشنگتن بار دیگر و اینبار به هنگام خروج، پسر و همسر محمد علی کلی بوکسور معروف را بازداشت و مورد بارجویی قرار داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رسانه های آمریکا، محمدعلی جونیور پسر محمد علی کلی اسطوره مشت زنی آمریکا، روز جمعه پس از دیدار و گفت وگو با اعضای کنگره درباره واقعه بازداشت ماه گذشته اش در یک فرودگاه در آمریکا، هنگام ترک واشنگتن بار دیگر در فرودگاه این کشور بازداشت و بازجویی شد.

محمد علی جونیور در یکی از فرودگاه های واشنگتن قصد سوار شدن به هواپیمایی به مقصد  فورت لودردیل را داشت که مقام های امنیت داخلی او را بازداشت و بازجویی کردند. محمد علی و مادرش خلیله کاماچو علی روز هفتم فوریه (19 بهمن) هنگام بازگشت از جاماییکا در فرودگاه بین المللی فورت لودردیل هالیوود فلوریدا بازداشت شدند. محمد علی روز چهارشنبه به واشنگتن رفته بود تا با اعضای کمیته فرعی امنیت مرزی کنگره درباره تجربه بازداشت شدنشان در فرودگاه صحبت کند. 

کریس مانچینی وکیل محمدعلی گفت که موکلش روز جمعه قصد داشت با پرواز شرکت 'جت بلو' به فلوریدا بازگردد که 20 دقیقه در فرودگاه بازداشت و بازجویی شد. 

به گفته وکیل محمد علی، او تلفنی با مسئولان وزارت امنیت داخلی صحبت کرد و همچنین گواهینامه رانندگی و گذرنامه اش را نشان داد تا اجازه یافت سوار هواپیما بشود. 

یک سخنگوی اداره امنیت حمل و نقل آمریکا تایید کرد که این اداره پیش از سوار شدن محمد علی به هواپیما، هویت او را بررسی کرده است. 

لیزا فاربشتاین گفت که پسر محمد علی کلی به این علت متوقف و بررسی شده که زیورآلاتش موجب حساس شدن و هشدار دادن دستگاه های بازرسی بدنی شده بود. 

دبی واسرمن شولتز عضو دموکرات کنگره آمریکا از ایالت فلوریدا که در پرواز روز جمعه از واشنگتن به فلوریدا حضور داشت، پس از سوار شدن محمد علی با انتشار عکس از خودش در کنار او توییت کرد: محمد علی جونیور دوباره بازداشت شد، پرونده سازی دینی برای پسر 'بزرگترین قهرمان' موجب امنیت برای ما نمی شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج